Parij-2024 Paralimpiya oʻyinlariga dastlabki yoʻllanma qoʻlga kiritildi
4-12-iyun kunlari Fransiyaning Shatoru shahrida para oʻq otish boʻyicha oʻtkazilgan Jahon kubogida hamyurtimiz Server Ibragimov 50 metrga toʻpponchadan otish boʻyicha bahslarda bronza, 10 metr masofadagi dasturda esa kumush medalga sazovor boʻldi.
Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasining maʼlum qilishicha, sportchimiz ushbu natijasi bilan delegatsiyamiz hisobiga 2 ta medalni yozdirib qoʻyish bilan bir qatorda, 2024-yil Parijda boʻladigan XVII yozgi Paralimpiya oʻyinlariga litsenziyani ham qoʻlga kiritdi. Shu tariqa, Server Ibragimov Parij-2024 Paralimpiya oʻyinlariga litsenziya qoʻlga kiritgan ilk oʻzbekistonlik sportchiga aylanmoqda.
Maʼlumot uchun, Ibragimov para oʻq otish boʻyicha bir necha bor jahon va Osiyo chempionatlari sovrindori, shuningdek, Rio-2016 yozgi Paralimpiya oʻyinlari bronza medali sohibi hisoblanadi. Yana bir ahamiyatli tomoni, ushbu sportchimiz Tokio-2020 siklida ham Paralimpiyachilarimizning litsenziya hisobini boshlab bergan edi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Milliy Paralimpiya qoʻmitasi va sportchimizni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklab, bunday natijalar bardavom boʻlishi tilab qoladi.

Завоевана первая путёвка на Паралимпийские игры Париж-2024
С 4 по 12 июня во французском городе Шатору проходил Кубок мира по пара-стрельбе. Отрадно отметить, что на данных ответственных стартах года наш соотечественник Сервер Ибрагимов завоевал бронзу в стрельбе из пистолета на 50 метров и серебро в программе на 10 метров.
По информации Национального Паралимпийского комитета Узбекистана, благодаря этому результату спортсмен не только записал на свой счёт 2 медали, но и завоевал лицензию на XVII летние Паралимпийские игры во Франции. Таким образом, Сервер Ибрагимов стал первым узбекским спортсменом, получивший путёвку на Париж-2024.
Ибрагимов является неоднократным призёром чемпионатов мира и Азии по стрельбе, а также бронзовым призёром летних Паралимпийских игр Рио-2016. Кроме того, он является первым узбекским лицензиатом Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Национальный Паралимпийский комитет и спортсмена с этим успехом и желает ему дальнейших побед.