Oʼzbekiston Qahramoni Quvondiq Sanoqulov 65 yoshda!
Bugun nafaqat mamlakatimiz iqtisodiyoti, balki sport sohasida ham rivojlanishida ulkan hissa qoʼshib kelayotgan davlat va jamoat arbobi Quvondiq Sanoqulov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Quvondiq Sanoqulovich Sanoqulov 1957 yil 12 iyunь kuni tugʼilgan. Toshkent politexnika institutini tugatgan yosh metallurg keyinchalik texnika fanlar doktori, Oʼzbekiston Qahramoni darajasiga koʼtarildi. Quvondiq Sanoqulovich Olmaliq va Navoiydagi kon-metallurgiya kombinatlarida rahbar, tuman hokimi, Oʼzbekiston Respublikasi Bosh vaziri oʼrinbosari kabi lavozimlarda faoliyat olib borgan. Hozirda “Navoiy kon-metallurgiya kombinati”ning bosh direktori, Oliy Majlis Senatori, Oʼzbekiston suzish federatsiyasi raisi sifatida ishlamoqda. Yurtimiz taraqqiyotiga qoʼshgan hissasi uchun “Doʼstlik” va “Fidokorona xizmatlari uchun” ordenlari, "Oʼzbekiston Qahramoni" faxriy unvoni va “Oltin yulduz” medali bilan taqdirlangan.
Oʼzbekiston Milliy Olimpiya qoʼmitasi Quvondiq Sanoqulovni bugungi tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Герою Узбекистана Кувондику Санокулову - 65 лет!
Сегодня отмечает свой День рождения государственный и общественный деятель Кувондик Санокулов, внёсший огромный вклад в развитие не только экономики страны, но и спортивной сферы.
Санокулов Кувондик Санокулович родился 12 июня 1957 года. По окончании Ташкентского политехнического института, молодой металлург проделал путь от молодого металлурга до доктора технических наук, Героя Узбекистана. Занимал должность руководителя НГМК и АГМК, а также, хокима района и заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан. В настоящее время работает Генеральным директором Навоийского горно-металлургического комбината, сенатором Олий Мажлиса, председателем Федерации плавания Узбекистана. За вклад в развитие страны награждён орденами "Дустлик" и "Фидокорона хизматлари учун", почётным званием "Герой Узбекистана" медалью "Золотая звезда".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Кувондика Санокулова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.