Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirishi vaziri Adham Ikramov boshchiligida tuzilgan ishchi guruh ham hududlarda sportni rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishishda davom etmoqda.
Jumladan, Andijon, Fargʻona, Namangan, Jizzax va Sirdaryo viloyatlariga xizmat safarlari tashkil etilib, hududlarda sportni rivojlantirish borasida erishilayotgan yutuqlar va sohadagi kamchiliklar tahlil qilingan edi.
Bugun vazir boshchiligidagi ishchi guruh Xorazm viloyatida xizmat safarida boʻlib turibdi. Oʻrganishlar davomida tumanlardagi sport maktablari faoliyati bilan tanishilmoqda hamda joriy yil 23-may kuni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida sport taʼlimini yaxshilash, iqtidorli sportchilarni saralash va ularning zaxirasini yaratish, murabbiylarni tayyorlashdagi ustuvor vazifalar yuzasidan oʻtkazilgan videoselektor yigʻilishida berilgan topshiriqlar boʻyicha tushuntirishlar olib borilmoqda.
Shu bilan birga, Urganch Olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejiga tashrif davomida kollejda tahsil olayotgan yosh sportchilar bilan muloqot tashkil etildi. Suhbat davomida yosh atletlar tomonidan berilgan takliflar va tashabbuslaridan kelib chiqib, masʼullarga tegishli koʻrsatmalar berildi.
Shuningdek, Xorazm viloyati sportni rivojlantirish boshqarmasi masʼullari hamda BOʻSM va IBOʻSM direktorlarining hisobotlari tinglandi.

Рабочая группа во главе с Адхамом Икрамовым провела исследовательскую работу в Хорезмской области
Рабочая группа, созданная под руководством министра Развития спорта Республики Узбекистан Адхама Икрамова, также продолжает знакомиться с проводимой в регионах работой по развитию спорта.
В частности, были организованы служебные поездки в Андижанскую, Ферганскую, Наманганскую, Джизакскую и Сырдарьинскую области, проанализированы достижения и недостатки в сфере развития спорта в регионах.
Сегодня рабочая группа во главе с министром находится с визитом в Хорезмской области. 23 мая текущего года под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание по вопросам совершенствования спортивного образования, отбора и формирования резерва талантливых спортсменов, приоритетных задач в подготовке тренеров.
Вместе с тем, в ходе визита в Ургенчский колледж Олимпийского и Паралимпийского резерва состоялся диалог с молодыми спортсменами, обучающимися в данном учебном заведении. В ходе беседы, исходя из предложений и инициатив, высказанных молодыми атлетами, ответственным лицам были даны соответствующие указания.
Также были заслушаны отчёты ответственных лиц Управления развития спорта Хорезмской области и директоров ДЮСШ и СДЮСШ.