Reyting turnirida qatnashadigan “klassik” kurashchilarimizning ham tarkibi maʼlum
Xabar berganimizdek, 2-5-iyun kunlari Qozogʻistonning Olma-ota shahrida erkin, yunon-rum va ayollar kurashi boʻyicha reyting turniri boʻlib oʻtadi. Murabbiylar shtabi erkin kurash dasturidan soʻng yunon-rum kurashi boʻyicha musobaqada ishtirok etadigan tarkibimizni ham maʼlum qildi.
Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasining taʼkidlashicha, jarohati sabab 130 kg vazn toifasidagi kurashchimiz, Osiyo oʻyinlari gʻolibi Moʻminjon Abdullayev reyting turnirini oʻtkazib yuboradi. Tarkibda Ilhom Bahromov, Jalgasbay Berdimuratov, Rustam Assakalov kabi nomdor sportchilarni uchratish mumkin. Terma jamoamiz tarkibi:

Состав сборной Узбекистана по греко-римской борьбе, который будет выступать в Алмате
Как мы сообщали ранее, со 2 по 5 июня в Алмате пройдёт рейтинговый турнир по вольной, греко-римской и женской борьбе. Тренерский штаб сборной Узбекистана объявил состав, который будет участвовать в соревнованиях среди классических борцов.
Ассоциация спортивной борьбы Узбекистана сообщила, что из-за травмы победитель Азиатских игр Муминжон Абдуллаев, выступающий в весовой категории до 130 кг, пропустит рейтинговый турнир. В составе можно встретить таких именитых спортсменов, как Ильхом Бахромов, Джалгасбай Бердимуратов, Рустам Ассакалов.