Rossiyalik yosh tennischilar Toshkentda yig‘in o‘tkazishdi
Tennis bo‘yicha Rossiya U-14 terma jamoasi poytaxtimizdagi Respublika Olimpiya zaxiralari tennis maktabida yig‘in o‘tkazdi. Ahamiyatlisi, ushbu safar uchun tashrif buyurgan jamoaga Rossiya tennis federatsiyasi prezidenti Shamil Tarpishev rahbarlik qildi.
Rossiyalik yosh sportchilar 3 hafta davomida hamyurtlarimiz bilan o‘zaro tajriba almashishdi. Mazkur yig‘in har ikki terma jamoa vakillarining texnik va jismoniy holatlarini yanada yaxshilash yo‘lida muhim ahamiyat kasb etdi. Shuningdek, sportchilar ushbu vaqt oralig‘ida ITF J5 turnirida ham o‘zaro kuch sinashdilar.
O‘zbekiston tennis federatsiyasining ma’lum qilishicha, rossiyalik raketka ustalari Toshkent yig‘inini yakunlab, bugun tongda o‘z yurtlariga qaytib ketishdi.

Юные российские теннисисты провели свои УТС в Ташкенте
Сборная России до 14 лет по теннису провела сборы в Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва. Зарубежную делегацию возглавил президент Федерации тенниса России Шамиль Тарпищев.
Юные российские спортсмены в течение 3 недель обменивались опытом с нашими соотечественниками. Данные УТС играют важную роль в улучшении технических навыков и физического состояния представителей обеих команд. В рамках подготовительного этапа атлеты также соревновались между собой на турнире ITF J5.
По информации Федерации тенниса Узбекистана, российские мастера большой ракетки завершили сборы в Ташкенте и сегодня утром вернулись на Родину.