Harbiylarimiz o‘z mahoratlarini regbida namoyish qilishmoqda
Ayni kunlarda Mudofaa vazirligi sport kompleksi va Chirchiq Oliy tank qo‘mondonlik-muhandislik bilim yurti sport majmuasida O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi qo‘shinlari o‘rtasida 9 may “Xotira va qadrlash kuni”ga bag‘ishlab regbi-7 bo‘yicha Respublikasi turniri o‘tkazilmoqda.
Musobaqada Respublikamizning 4 harbiy okrugi (Markaziy, Toshkent, Janubi-g‘arbiy, Sharqiy), Havo hujumidan mudofaa qo‘shinlari va harbiy havo kuchlari, O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari akademiyasi, Chirchiq Oliy tank qo‘mondonlik-muhandislik bilim yurti jamoalari ishtirok etmoqda.
Turnir 30 aprelga qadar davom etadi. Uni o‘tkazish orqali harbiylarimizning jismoniy holatini yaxshilash, ulardagi ruhiy jangovorlikni kuchaytirish, askarlar o‘rtasida iqtidorli regbichilarni terma jamoa uchun seleksiya qilish ko‘zda tutilgan.

Чемпионат Узбекистана продолжает отбирать лучших регбистов среди военнослужащих
В настоящее время в спортивном комплексе Министерства обороны и Чирчикского высшего военного танкового командно-инженерного училища проводится республиканский турнир по регби-7, посвящённый 9 Мая “Дню памяти и почестей” между подразделениями Министерства обороны республики Узбекистан.
В соревнованиях принимают участие команды 4 военных округов страны (Центрального, Ташкентского, Юго-Западного, Восточного), войск противовоздушной обороны и военно-воздушных сил, академии Вооруженных сил Республики Узбекистан, Чирчикского высшего военного танкового командно-инженерного училища.
Турнир продлится до 30 апреля. Данные соревнования способствуют улучшению физического состояния военнослужащих, повышению их боевого духа. Кроме того, одной из основных целей - отбор среди солдат талантливых регбистов для сборной команды.