Toshkent viloyati hokimidan velosportchilarimizga ajoyib sovg‘a
Nurafshon shahrida Toshkent viloyati hokimligi va O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi rahbariyati ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Zoyir Mirzayev, O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi bosh kotibi Kozim O‘rinboyxo‘jayev, federatsiyaning viloyat bo‘limi mutasaddilari va yosh velosipedchilarimiz ishtirok etishdi. Bu haqida viloyat hokimligi matbuot xizmati xabar qilmoqda.
O‘zbekiston velosiped sporti federatsiya faoliyatini yanada rivojlantirish, atletlarimizning xalqaro maydondagi natijalarini yuksaltirish, bu borada ularga rag‘bat va e’tibor ko‘rsatish maqsadida viloyat rahbari sportchilar bilan samimiy suhbatlashdi, o‘z fikr va tavsiyalarini berdi. Ularning orzu-umidlari, maqsadlari bilan qiziqdi.
Xususan, ularning har biriga (jami 40 nafar) Olimpiya va Paralimpiya, Osiyo va Paraosiyo o‘yinlarida, jahon chempionatlarida va boshqa yirik musobaqalarda munosib ishtirok etishi va yuqori natijalarga erishishiga ko‘maklashish maqsadida yangi velosipedlar sovg‘a qilindi.
Mazkur uchrashuv davomida O‘zbekiston velosiped federatsiyasi Toshkent viloyati bo‘limining moddiy-texnik bazasini yanada mustahkamlash uchun "Damas" avtomobili ham tantanali ravishda topshirildi.
“Viloyatimizda sportning, shu jumladan, velosportning ommalashishi va rivojlanishi uchun barcha imkoniyatlar yaratib berilyapti. Bunday e’tibor bizga yanada kuch beradi. Bildirilayotgan ishonchni amaldagi natijalarimiz bilan oqlashga so‘z beramiz”, – deya o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi yosh sportchi Eldor Esonov.

Отличный подарок от хокима Ташкентской области велоспортсменам
В городе Нурафшан состоялась встреча с руководством хокимията Ташкентской области и Федерации велосипедного спорта Узбекистана. В ней приняли участие исполняющий обязанности хокима области Зойир Мирзаев, Генеральный секретарь Федерации Козим Уримбойхуджаев, ответственные лица областного отделения Федерации и молодые велосипедисты. Об этом сообщает пресс-служба областного хокимията.
В целях дальнейшего развития деятельности Федерации велосипедного спорта Узбекистана, повышения результативности атлетов на международной арене, их стимулирование в этом направлении глава региона провёл со спортсменами беседу, поделился своим мнением и дал рекомендации.
В частности, каждому из них (всего 40 человек) были подарены новые велосипеды в целях содействия их достойному участию и достижению высоких результатов на Олимпийских и Паралимпийских, Азиатских и Параазиатских играх, чемпионатах мира и других крупных соревнованиях.
В ходе данной встречи для дальнейшего укрепления материально-технической базы Ташкентского областного отделения Федерации велосипедного спорта Узбекистана был также торжественно вручён автомобиль марки "Damas".
"В нашей области создаются все возможности и условия для популяризации и развития здорового образа жизни среди населения, в том числе велоспорта. Такое внимание придаёт нам ещё больше сил и мотивирует на новые идеи на пути новых достижений. Обещаем оправдать доверие достигнутыми результатами", - поделился впечатлениями молодой спортсмен Элдор Эсонов.