Yana birozdan so‘ng Mo‘g‘uliston poytaxti Ulan-Bator shahrida sport kurashlari bo‘yicha navbatdagi Osiyo chempionati start oladi. Ma’lum qilganimizdek, turnirni yunon-rum kurashi ustalari boshlab berishadi.
Reglamentga ko‘ra, birinchi kun doirasidan -55, -63, -77, -87 va -130 kg vazn toifasidagi bahslar o‘rin olgan. Vakillarimizdan 2019 yilgi JCh finalchisi Aram Vardanyan (-77 kg) musobaqani London-2012 Olimpiadasi chempioni, Rio-2016 kumush medal sohibi Xyovngvu Kimga qarshi boshlaydi. Ushbu to‘qnashuv birinchi davraning eng qiziqarli bellashuvlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda. Bugun gilamga chiqadigan polvonlarimiz va ularning birinchi raqiblari:

Начинается долгожданный чемпионат Азии для любителей спортивной борьбы
Чуть позже в столице Монголии стартует чемпионат Азии по спортивной борьбе. Как мы сообщали ранее, первыми на ковёр выйдут борцы греко-римского стиля.
Согласно регламенту, в рамках первого дня будут разыграны медали в весовых категориях: до 55, до 63, до 77, до 87 и до 130 кг. Из представителей сборной Узбекистана финалист чемпионата мира 2019 года Арам Варданян (-77 кг) начнёт своё выступление на континентальном первенстве против Олимпийского чемпиона Лондон-2012, серебряного призёра Рио-2016 Хёвнгву Кима.