Bekzod To‘raboyev va Jalgasbay Berdimuratovni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi o‘rinbosari Bekzod To‘raboyev hamda yunon-rum kurashi bo‘yicha terma jamoamiz vakili Jalgasbay Berdimuratov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Bekzod To‘raboyev Surxondaryo viloyatidan yetishib chiqqan aksar polvonlarimizning ustozi hisoblanadi. U kishining qo‘l ostidan Sharofiddin Lutfillayev, Hikmatilloh To‘rayev, Bekmurod Oltiboyev kabi dzyudochilarimiz yetishib chiqqan. Shuningdek, Bekzod Saitqulovich bir necha yil O‘zbekiston boks federatsiyasining Surxondaryo viloyati bo‘limida ham rahbarlik qilgan. Bir so‘z bilan aytganda u kishi o‘zbek sportining haqiqiy jonkuyar vakillaridan.
Jalgasbay Berdimuratov 1997 yil 27 mart kuni Nukus shahrida tavallud topgan. Nukus Olimpiya zaxiralari kolleji tarbiyalanuvchisi. Yunon-rum kurashi bo‘yicha ko‘plab xalqaro musobaqalar g‘olibi va sovrindori. 2019 yil Qozog‘istonning Nur-Sultan shahrida o‘tkazilgan jahon chempionatida -77 kilogramm vazn toifasida bronza medalini qo‘lga kiritib, Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki hamyurtimizni tug‘ilgan kuni bilan qutlaydi va ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Бекзода Турабаева и Жалгасбая Бердимуратова!
Сегодня заместитель председателя федерации дзюдо Узбекистана Бекзод Турабаев и представитель сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Жалгасбай Бердимуратов празднуют свой День рождения.
Бекзод Турабаев является наставником многих борцов Сурхандарьинской области. Его воспитанниками являются знаменитые узбекские дзюдоисты Шарофиддин Лутфиллаев, Хикматиллох Тураев, Бекмурод Олтибоев. Также, Бекзод Саиткулович на протяжении нескольких лет руководил отделением Федерации бокса Узбекистана в Сурхандарьинской области. Опытный специалист оказал значимый вклад в развитие узбекского спорта.
Бердимуратов Жалгасбай Карлибай ули родился 27 марта 1997 года в Нукусе. Воспитанник Нукуского колледжа Олимпийского резерва. Призёр и победитель международных соревнований по греко-римской борьбе, бронзовый призёр чемпионата мира (2019 год, Нур-Султан) в весовой категории до 77 кг, участник Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и дальнейших успехов.