Mamlakat chempionati doirasida murabbiylar uchun mahorat saboqlari
Poytaxtimizdagi “Saxovat sport servis” suzish havzasida sinxron suzish boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda. Musobaqa doirasida sportchi va murabbiylar uchun mahorat saboqlari ham oʻtkazilyapti.
Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiy Dinara Ibragimova, terma jamoa murabbiylari Oksana Bortnikova va Elmira Fayzullayeva tomonidan olib borilayotgan mahorat saboqlarini tashkil etishdan koʻzlangan maqsad, joylarda faoliyat olib borayotgan murabbiylar hamda sportchilarning nazariy va amaliy bilimlarini yanada oshirishdan iboratdir.
Oʻzbekiston chempionatining ikkinchi kungi (25-mart) bahslari yakunlangach, sportchi va murabbiylar uchun maxsus seminar ham tashkil etiladi.

В рамках ЧУ по синхронному плаванию проходят мастер-классы
В столичном Дворце водных видов спорта "Саховат спорт сервис" проходит чемпионат Узбекистана по синхронному плаванию. В рамках соревнований организованы мастер-классы для спортсменов и тренеров.
Одной из основных целей данного мероприятия, проводимых главным тренером сборной Узбекистана Динарой Ибрагимовой, а также наставниками Оксаной Бортниковой и Эльмирой Файзуллаевой, является дальнейшее повышение теоретических и практических знаний специалистов, работающих на местах. Кроме того, эти мастер-классы служат для повышения уровня профессионализма самих атлетов.
По окончании сегодняшнего дня республиканского первенства для спортсменов и тренеров будет организован специальный семинар.