Bekzod Abdurahmonovni tabriklaymiz!
Bugun erkin kurash boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi, Tokio-2020 sovrindori Bekzod Abdurahmonov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bekzod Abdurahmonov 1990-yil 15-mart kuni Toshkent shahrida tugʻilgan. Erkin kurash boʻyicha 2 karra Osiyo oʻyinlari gʻolibi, koʻp karra Osiyo chempioni va jahon chempionatlari sovrindori. Ahamiyatlisi, ushbu vakilimiz Incheon (2014) va Jakartada (2018) oʻtgan Osiyo oʻyinlarida delegatsiyamizning ilk oltin medallariga mualliflik qilgan. 2017-yil Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo oʻyinlarida ham shohsupaning eng yuqori pogʻonasiga koʻtarilgan.
Rio-2016 Olimpiya oʻyinlarida bronza medali uchun kurashda imkoniyatni boy berib qoʻygan polvonimiz Tokio-2020 da xuddi shu bosqichda muvaffaqiyat qozonib, delegatsiyamiz hisobiga bronza medalini taqdim qildi. Koʻrsatgan natijalari uchun davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali va “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bekzod Abdurahmonovni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va mustahkam salomatlik tilab qoladi.

Сегодня представитель сборной Узбекистана по вольной борьбе Бекзод Абдурахманов отмечает свой День рождения.
Бекзод Абдурахманов родился 15 марта 1990 года в Ташкенте. Двукратный победитель Азиатских игр по вольной борьбе, многократный чемпион Азии и призёр чемпионатов мира. На Азиатских играх Инчеон (2014) и Джакарта (2018) пополнил копилку Национальной сборной Узбекистана золотыми медалями. На Азиатских играх 2017 года в закрытых помещениях и по боевым искусствам он также стал триумфатором.
Участник Рио-2016, бронзовый призёр ОИ Токио-2020.За достигнутые результаты награждён медалью "Шухрат" и почётным званием "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Бекзода Абдурахманова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и удачи во всём.