Bahodir Ahmedovni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston chim ustida xokkey federatsiyasi raisi Bahodir Ahmedov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahodir Ahmedov 1973 yil dunyoga kelgan. 1996 yilda Toshkent elektrotexnika aloqalar institutini, 2007 yilda esa O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasini bitirgan. U kishi turli yillarda "O‘zbeknavo" estrada birlashmasi bosh direktori, Madaniyat va sport vaziri, Toshkent viloyati hokimi o‘rinbosari sifatida ishlagan. Bir necha yildan buyon O‘zbekiston chim ustida xokkey federatsiyasi raisi lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. Sport sohasida ko‘rsatgan xizmatlari uchun "Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi" ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bahodir Ahmedovni tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Баходира Ахмедова!
Сегодня первый заместитель министра Культуры Республики Узбекистан, председатель Федерации хоккея на траве Узбекистана Баходир Ахмедов отмечает свой День рождения.
Баходир Ахмедов родился в 1973 году. В 1996 году окончил Ташкентский электротехнический институт связи, а в 2007 году-Академию государственного управления при Президенте Республики Узбекистан. В разные годы он занимал должности Генерального директора эстрадного объединения "Узбекнаво", министра Культуры и спорта, заместителя хокима Ташкентской области. На протяжении нескольких лет работал председателем Федерации хоккея на траве Узбекистана. За заслуги в области спорта награждён нагрудным знаком "Отличник физической культуры и спорта".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Баходира Ахмедова с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.