Tursunoy Jabborovani tabriklaymiz!
Bugun og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi vakili Tursunoy Jabborova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Tursunoy Jabborova 2002 yil 4 mart kuni Qashqadaryo viloyatida tug‘ilgan. Og‘ir atletikadagi ilk muvaffaqiyatiga 2017 yil o‘smirlar o‘rtasidagi Osiyo chempionatida erishdi. O‘shanda sportchimiz kumush medal sohibiga aylangan edi. Shundan so‘ng Tursunoy o‘smirlar va yoshlar o‘rtasida Osiyo chempioni, ushbu toifalardagi jahon chempionatlarining sovrindoriga aylandi. 2019 yil Jahon kubogida kumush medal bilan taqdirlangan. O‘tgan yili poytaxtimizda o‘tgan jahon chempionatida -87 kg vazn toifasida dast ko‘tarish mashqida oltin, ikki kurash bo‘yicha kumush medalni qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Tursunoy Jabborovani tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Турсуной Жабборову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Турсуной Жабборова отмечает свой День рождения.
Турсуной Жабборова родилась 4 марта 2002 года в Кашкадарьинской области. В 2017 году на чемпионате Азии среди юниоров Жабборова завоевала серебряную медаль. Затем она одержала победу на континентальном первенстве среди юниоров и молодёжи, а также стала призёром чемпионата мира в этих же возрастных категориях. В 2019 году завоевала серебро на Кубке Мира. На первенстве планеты прошлого года, который проходил в Ташкенте, Турсуной, выступая в весовой категории до 87 кг, поднялась на высшую ступень пьедестала почёта в рывке и удостоилась серебряной награды в сумме двух упражнений.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинницу с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и дальнейших успехов.