Qoraqalpog‘istonning uch tumanida yangi BO‘SMlar ochiladi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar kengashining qaroriga binoan Respublikaning Ellikqal’a, Amudaryo va Qo‘ng‘irot tumanlarida Bolalar va o‘smirlar sport maktablari tashkil etiladi.
Rejaga ko‘ra, sport maktablari Amudaryo tumanida “Doslik” va “Chordara” MFY, Ellikqal’ada “Saribay” MFY, Qo‘ng‘irotda esa “Minjargan” MFY hududlarida faoliyatini boshlaydi.
Qayd etish joiz, qoraqalpog‘istonlik atletlar deyarli barcha sport turlari bo‘yicha terma jamoalarimizda muhim o‘ringa egalar. Tashkil etiladigan yangi maktablar hududlarda ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish yo‘lida xizmat qilibgina qolmay, yangi, yosh va iqtidorli sportchilarni tayyorlashda katta ahamiyat kasb etadi.

В трёх районах Каракалпакстана откроются новые ДЮСШ
В соответствии с постановлением Совета Министров Республики Каракалпакстан в Эликкалинском, Амударьинском и Кунгратском районах республики будут созданы детско-юношеские спортивные школы.
Согласно плану, спортивные школы начнут свою деятельность в Амударьинском районе в махаллях “Дослик” и “Чордара”, в Элликкалинском-“Сарибай”, а в Кунгратском- “Минжарган”.
Стоит отметить, что спортсмены Каракалпакстана занимают особое место в Национальных командах практически по всем видам спорта. Новые школы, которые будут созданы, будут не только способствовать пропаганде массового спорта в регионах, но и будут играть важную роль в подготовке новых, молодых и талантливых спортсменов.