Yosh bokschilarimiz qit’ada tengsiz ekanliklarini yana bir karra isbotlashdi
Poytaxtimizdagi “Universal” sport majmuasida boks bo‘yicha 22 yoshgacha bo‘lgan o‘g‘il-qizlar o‘rtasida Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Quvonarlisi, unda ishtirok etgan terma jamoamiz umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritib, qit’ada tengsiz ekanini isbotladi.
Dastlab kunning birinchi yarmida qizlar o‘rtasida final janglari o‘tkazildi. Unda 4 nafar vakilimiz g‘alaba qozonib, oltin medalni qo‘lga kiritdi. Yigitlarimizdan 12 nafar bokschi finalda bahs olib borib, barchasi oltin medalga sazovor bo‘ldi. Shu tariqa, 16 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor bo‘lgan yoshlar terma jamoamiz ilk bor tashkil etilgan ushbu musobaqada umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni egalladi. Musobaqa qahramonlari:
Oltin medal sohiblari:
-51 kg: Muxammadqodir Mamirjonov
-54 kg: Shaxzod Muzaffarov
-60 kg: Xurshid Rasuljonov
-63,5 kg: Ruslan Abdullayev
-67 kg: Javlon Yo‘ldoshev
-71 kg: Azizbek Tojiyev
-75 kg: Abdulaziz Abdupattayev
-80 kg: Jasurbek Yo‘ldoshev
-86 kg: Timur Merjanov
-50 kg: Sabina Bobokulova
-63 kg: Mohinabonu Abdullayeva
Kumush medal sohibi:
-54 kg: Nigina O‘ktamova
Bronza medali sohiblari:
-92 kg: Javoxir Tog‘aymurodov
-57 kg: Sitora Turdibekova
-60 kg: Dilfuza Bekova
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi qo‘lga kiritilgan ushbu muvaffaqiyat bilan O‘zbekiston boks federatsiyasi va bokschilarimizni, ularni tayyorlagan murabbiylar shtabi, yaqinlarini samimiy muborakbod etadi.

29 January 2022 6675
The Asian Boxing Championship among boys and girls under 22 years old has ended in the capital's Universal sports complex. It is gratifying to note that the Uzbek national team that participated in it rose to the highest step of the podium in the team competition. Thus, once again showing and proving that the Uzbek school has no equal on the continent!
In the first half of the day, the final fights among the girls took place. 5 athletes from Uzbekistan made their way to the decisive part of the competition. It is pleasant to note that 4 of them were able to overcome their rivals and won gold medals.
As for the confrontations among young men, 12 of the boxers who made it to the finals, absolutely all won gold awards. Thus, our youth team, which won 16 gold, 1 silver and 3 bronze medals, took first place in the team standings at this prestigious tournament.
Gold medalists:
-48 kg: Asilbek Jalilov
-51 kg: Mukhammadkodir Mamirzhonov
-54 kg: Shahzod Muzaffarov
-57 kg: Dilshod Abdumurodov
-60 kg: Khurshid Rasulzhonov
-63.5 kg: Ruslan Abdullayev
-67 kg: Javlon Yuldoshev
-71 kg: Azizbek Tajiyev
-75 kg: Abdulaziz Abdupattayev
-80 kg: Jasurbek Yuldoshev
-86 kg: Timur Merdzhanov
+92 kg: Jahongir Zokirov
-48 kg: Farzona Fozilova
-50 kg: Sabina Bobokulova
-52 kg: Feruza Kazakova
-63 kg: Mokhinabon Abdullayeva
Silver medalist:
-54 kg: Nigina Uktamova
Bronze medalists:
-92 kg: Javokhir Togaimurodov
-57 kg: Sitora Turdibekova
-60 kg: Dilfuza Bekova
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates the Boxing Federation of Uzbekistan and our athletes, the coaching staff, their relatives and relatives on this success.