Abdulmurodovda gʻalaba, Togʻaymurodov imkoniyatni boy berdi
Boks boʻyicha Toshkentda oʻtayotgan yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionatida ikkinchi kun bellashuvlari oʻz yakuniga yetdi. Maʼlum qilganimizdek, unda ikki nafar hamyurtimiz ringga koʻtarildi.
Dastlab -57 kg vazn toifasida Dilshod Abdulmurodov iroqlik Muhammed Makassesga hech qanday imkoniyat qoldirmadi va chiroyli gʻalabaga erishdi. Afsuski, -91 kg ogʻirlikda ringga koʻtarilgan Javohir Togʻaymurodov imkoniyatni boy berib qoʻydi. Bellashuvda tojikistonlik Davlat Boltayev yaqqol ustunlikka erishdi.

Результаты выступлений отечественных боксёров на Ташкент-2022
На проходящем в Ташкенте молодёжном чемпионате Азии по боксу завершился второй день соревнований. Как мы сообщали ранее, в очередной состязательный день на ринг вышли 2 наших соотечественника.
В весовой категории до 57 кг Дильшод Абдулмуродов не оставил шансов Мухаммеду Макассесу из Ирака и одержал победу над соперником. К сожалению, Джавохир Тогаймуродов, поднявшийся на ринг в весе до 91 кг уступил Давлату Болтаеву из Таджикистана.
Желаем другим представителям узбекской школы бокса, участвующим в чемпионате Азии, удачного выступления и красивых побед.