Osiyo chempionatini ishonchli g‘alaba bilan boshladik
Xabar berganimizdek, bugun poytaxtimizda 22 yoshgacha bo‘lgan o‘g‘il-qizlar o‘rtasida boks bo‘yicha qit’a birinchiligi start oldi. Quvonarlisi, musobaqani hamyurtlarimiz chiroyli g‘alaba bilan boshlashdi.
Bugun bellashuvlar boshlanishidan avval musobaqaning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Xalqaro boks assotsiatsiyasi prezidenti Umar Kremlyov, Osiyo boks konfederatsiyasi prezidenti Anas Alotaiba, MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov so‘z olib, bugungi murakkab epidemiologik vaziyatga qaramay musobaqani tashkil etishda har tomonlama yordam bergan hukumatimizga minnatdorchilik bildirishdi va ishtirokchilarga omad tilab o‘tdilar. Shuningdek, tadbirda Turizm va sport vazirligi hamda MOQ mutasaddilari ham ishtirok etishdi.
Shundan so‘ng tadbirning badiiy qismiga navbat berildi. Unda san’atimizning taniqli vakillari kuy-qo‘shiqlari, raqslari bilan yig‘ilganlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.
Marosim yakuniga yetgach, qizg‘in bellashuvlar ham boshlanib ketdi. Bugun -67 kg vazn toifasida Javlonbek Yo‘ldoshev bokschilarimiz orasida birinchi bo‘lib ringga ko‘tarildi. Saudiyalik raqibiga qarshi jang qilgan Javlonbek muxlislarimizga chiroyli g‘alaba taqdim qildi va keyingi davraga yo‘l oldi.

Первая победа отечественного боксёра на домашнем ЧА
Как мы сообщали ранее, сегодня в столице стартовало континентальное первенство по боксу среди юношей и девушек до 22 лет. Отрадно, что наши соотечественники начали турнир с красивой победы.
Сегодня перед началом ЧА состоялась торжественная церемония открытия соревнований. На нём выступили президент Международной ассоциации бокса Умар Кремлёв, президент Азиатской конфедерации бокса Анас Алотаиба, заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов, которые поблагодарили Правительство за оказанную всестороннюю помощь в организации соревнований, несмотря на сложную эпидемиологическую ситуацию и пожелали участникам удачи. В мероприятии также приняли участие представители Министерства Туризма и спорта и НОК.
Затем состоялась художественная часть мероприятия. Известные представители звёзд эстрады порадовали своими выступлениями всех участников и гостей праздника спорта и подарили им приподнятое настроение.
После завершения церемонии начались бои континентального первенства. Сегодня в весовой категории до 67 кг Джавлонбек Юлдашев вышел на ринг первым среди отечественных боксёров. В стартовом противостоянии он одолел представителя Саудовской Аравии и пробился в следующий этап ЧА.