Zaynab Dayibekova Jahon kubogi medali uchun jang olib boradi
Gruziyaning Tbilisi shahrida qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha Jahon kubogi turniri boshlandi. Ayollar dasturida hamyurtimiz Zaynab Dayibekova (22, reytingdagi oʻrni) medallar uchun kurashish imkoniyatini saqlab qoldi.
Yuqori reytingi sabab qoraqalpogʻistonlik hamyurtimiz 1/64 final bosqichidan bahslarga qoʻshilmoqda. Afsuski, start olgan barcha yosh vakillarimiz saralashda imkoniyatni boy berib qoʻyishdi. 1/32 finalga yoʻl olish uchun Dayibekova fransiyalik Amaliya Emini (43) magʻlubiyatga uchratishi kerak.
Zaynab ushbu raqib toʻsigʻidan oʻta olsa, yaponiyalik Norika Tamura (11) hamda italiyalik Eliza Passaro (54) bahsi gʻolibi bilan toʻqnash keladi. Boʻlajak bahslarda yurtdoshimizga omad va zafarlar tilab qolamiz.

Зайнаб Дайибекова будет бороться за медаль Тбилиси-2022
В Грузии стартовал розыгрыш Кубка мира по фехтованию на саблях. В женской программе наша соотечественница Зайнаб Дайибекова (22-мировой рейтинг) сохранила шансы на борьбу за медаль.
Из-за своего высокого рейтинга наша соотечественница из Каракалпакстана присоединяется к матчам с 1/64 финала. К сожалению, все остальные наши молодые атлеты, завершили своё выступление в квалификационной стадии. В борьбе за выход в 1/32 финала Даибекова встретится с Амалией Эми из Франции (43-м.р.).
Если Зайнаб преодолеет француженку, то дальше она встретится с победительницей противостояния японки Норика Тамура (11-м.р.) и итальянки Элизы Пассаро (54-м.р.). Пожелаем нашей соотечественнице удачи и побед в предстоящих встречах.