Ру Ўз En
9 Yanvar 2022 108

Toʻrt nafar kurashchimiz jahon reytinging oʻntaligida, ulardan ikkitasi esa kuchli beshlikda

Birlashgan kurash dunyosi 2022 yil yanvar oyi uchun sportchilarning yangi reyting jadvalini e’lon qildi. Ahamiyatlisi, unda kuchli 10 talikdan terma jamoamiz vakillari ham o‘rin olishgan. Batafsil:

Erkin kurash:
-57 kg:
1. Tomas Gilman (AQSh)
2. Zavur Uguyev (Rossiya)
3. Kumar Ravi (Hindiston)

-61 kg:
1. Abasgadji Magomedov (Rossiya)
2. Deyton Fiks (AQSh)
3. Toshixiro Xasegava (Yaponiya) ...
8. Jahongirmizra Turobov (O‘zbekiston)

-65 kg:
1. Takuto Otoguro (Yaponiya)
2. Zagir Shaxiyev (Rossiya)
3. Hoji Aliyev (Ozarbayjon)

-70 kg:
1. Magomedmurad Gadjiyev (Polsha)
2. Ales Pantelo (AQSh)
3. Ernazar Akmataliyev (Qirg‘iziston)

-74 kg:
1. Kayl Deyk (AQSh)
2. Zaurbek Sidakov (Rossiya)
3. Mahamedhabib Kadzimahamedau (Belarus) ...
5. Bekzod Abdurahmonov (O‘zbekiston)

-79 kg:
1. Jordan Barrous (AQSh)
2. Muhammad Noxodilarimi (Eron)
3. Radik Valiyev (Rossiya)

-86 kg:
1. Devid Teylor III (AQSh)
2. Hasan Yazdani (Eron)
3. Artun Naifonov (Rossiya) ...
9. Javrail Shapiyev (O‘zbekiston)

-92 kg:
1. Kamran G‘osimpur (Eron)
2. Magomed Kurbanov (Rossiya)
3. Jeyden Koks (AQSh)

-97 kg:
1. Abdulrashid Sadullayev (Rossiya)
2. Kayl Snayder (AQSh)
3. Suleyman Karadeniz (Turkiya)

-125 kg:
1. Amir Husayn Zare (Eron)
2. Geno Petriashvili (Gruziya)
3. Geybl Stevenson (AQSh)

Yunon-rum kurashi:
-55 kg:
1. Ken Matsui (Yaponiya)
2. Emin Sefershayev (Rossiya)
3. Eldaniz Azizli (Ozarbayjon)

-60 kg:
1. Viktor Chiobanu (Moldova)
2. Luis Orta (Kuba)
3. Jolaman Sharshenbekov (Qirg‘iziston)

-63 kg:
1. Meysam Dalxani (Eron)
2. Leri Abuladze (Gruziya)
3. Lenur Temirov (Ukraina)

-67 kg:
1. Muhammadrizo Geraye (Eron)
2. Parviz Nasibov (Ukraina)
3. Ramaz Zoidze (Gruziya)

-72 kg:
1. Malxas Amoyan (Armaniston)
2. Sergey Kutuzov (Rossiya)
3. Kristupas Sleiva (Litva)

-77 kg:
1. Tamash Lyorins (Vengriya)
2. Roman Vlasov (Rossiya)
3. Akjol Mahmudov (Qirg‘iziston)

-82 kg:
1. Rafig Huseynov (Ozarbayjon)
2. Burxan Akbudak (Turkiya)
3. Adlan Akiyev (Rossiya) ...
5. Jalgasbay Berdimuratov (O‘zbekiston)

-87 kg:
1. Zurabi Datunashvili (Serbiya)
2. Jan Belenyuk (Ukraina)
3. Viktor Lyorins (Vengriya)

-97 kg:
1. Muhammadxodi Saravi (Eron)
2. Musa Yevloyev (Rossiya)
3. Aleks Szoke (Vengriya)

-130 kg:
1. Yakobi Kajaya (Gruziya)
2. Mixan Lopes (Kuba)
3. Aliakbar Yusufahmadchali (Eron)

Belgilangan matnni tinglash uchun quyidagi tugmani bosing Powered by GSpeech