Sabina Tashkenbayevani tabriklaymiz
Tashkenbayeva Sabina Talʼat qizi 2000-yil 27-noyabrda tavallud topgan. 6 yoshidan beri badiiy gimnastika bilan shugʻullanadi. 2013-yil terma jamoaning asosiy tarkibiga qabul qilingan. 2017, 2018 va 2019-yillar qitʼa chempionatida gʻalaba qozongan. 2017-yilgi Islom birdamligi oʻyinlari sovrindori. 2018-yil bulavada mashq qilish dasturida Jahon kubogida kumush medalni qoʻlga kiritgan.
Joriy yil Jahon kubogi bosqichlaridagi ishtirok orqali Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma oldi, biroq musobaqa arafasi betob boʻlib qolgani uchun faoliyatidagi eng muhim startda ishtirok eta olmay qoldi. Shunday boʻlsa ham, 2021-yilning ikkinchi yarmi u uchun unutilmas boʻldi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sabina Tashkenbayevani bugungi ayyom bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Сабину Ташкенбаеву!
Сегодня наша именитая представительница художественной гимнастки Сабина Ташкенбаева отмечает свой день рождения.
Ташкенбаева Сабина Талатовна родилась 27 ноября 2000 года. Занимается художественной гимнастикой с 6 лет. В 2013 году была принята в основной состав сборной Узбекистана. Трёхкратная чемпионка Азии (2017, 2018, 2019 годах), призёр Летних Азиатских игр и Игр исламской солидарности. В 2018 году завоевала серебряную медаль на Кубке мира в программе упражнений на булавах.
В этом году благодаря успешному участию в этапах Кубка мира она получила путёвку на Олимпийские игры в Токио-2020, но не смогла принять участие в самом важном старте в своей карьере из-за состояния здоровья. Тем не менее, вторая половина 2021 года стала для неё незабываемой.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Сабину Ташкенбаеву с сегодняшним праздником и желает ей долгих лет жизни и крепкого здоровья.