Tursunoy Jabborova delegatsiyamiz hisobiga oltin va kumush medallarni qoʻshib qoʻydi
Toshkent mezbonlik qilayotgan jahon chempionatining bugungi kuni terma jamoamiz uchun muvaffaqiyatli oʻtdi. Kunning soʻnggi dasturida Tursunoy Jabborova (-87 kg) terma jamoamiz hisobiga navbatdagi medallarni taqdim qildi.
Hamyurtimiz dast koʻtarish mashqida 113 kg natija qayd etib, oltin medalni rasmiylashtirdi. Umumiy hisobdagi gʻolibni aniqlab bergan siltab koʻtarish dasturida vakilamiz 131 kg bilan ishtirokini tugatdi. Yakunda 244 kg natija qayd etgan Jabborova ikki kurash boʻyicha kumush medalini qoʻlga kiritdi.

16 Декабря 2021 4473
Сегодняшний день чемпионата мира, проходящий в Ташкенте, сложился для нашей сборной удачно. В заключительной программе соревновательного дня Турсуной Жабборова (-87 кг) записала в актив отечественной делегации очередные медали.
Представительница узбекской школы тяжёлой атлетики покорила 113 кг в рывке и завоевала золотую медаль. В толчке, определивший победителя в общем зачёте, наша представительница завершила свое участие со 131 кг. Жабборова, показавшая результат по сумме двух упражнений 244 кг, поднялась на вторую ступень пьедестала почёта.