Muhammadqodir Abdullayevni tabriklaymiz!
Bugun boks bo‘yicha Olimpiya o‘yinlari chempioni Muhammadqodir Abdullayev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Muhammadqodir Abdullayev 1973 yil 15 noyabr kuni dunyoga kelgan. Boks bo‘yicha Osiyo va jahon chempioni, Osiyo o‘yinlari g‘olibi bo‘lgan. 2000 yil Sidneyda o‘tgan Olimpiya o‘yinlarida g‘olib chiqib, Mustaqil O‘zbekiston hisobiga yozgi Olimpiya o‘yinlaridagi ilk oltin medalni taqdim qilgan. Shuningdek, professional boksda ham hamyurtimiz yorqin ishtirok etganini ta’kidlash joiz. Abdullayevning qo‘lga kiritgan g‘alabalari hukumatimiz tomonidan “Shuhrat” medali”, “El-yurt hurmati” ordeni hamda “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”, “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvonlari bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Muhammadqodir Abdullayevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Сегодня Олимпийский чемпион по боксу Мухаммадкадыр Абдуллаев отмечает свой День рождения.
Мухаммадкадыр Aбдуллаев родился 15 ноября 1973 года. Чемпион Азии и мира по боксу, победитель Континентальных игр. На главных стартах четырёхлетия Сидней-2000 стал Олимпийским чемпионом. Следует отметь, что это первое золото в истории Независимого Узбекистана на Летних Олимпийских играх. В профессиональном боксе также имеет солидный уровень. За достигнутые успехи Абдуллаев был награжден правительством нашей страны медалью «Шухрат», орденом «Эл-юрт Хурмати», а также почётными званиями «заслуженный спортсмен Республики Узбекистан», «Узбекистон ифтихори».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет боксёра с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.