Muhammadqodir Abdullayevni tabriklaymiz!
Bugun boks bo‘yicha Olimpiya o‘yinlari chempioni Muhammadqodir Abdullayev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Muhammadqodir Abdullayev 1973 yil 15 noyabr kuni dunyoga kelgan. Boks bo‘yicha Osiyo va jahon chempioni, Osiyo o‘yinlari g‘olibi bo‘lgan. 2000 yil Sidneyda o‘tgan Olimpiya o‘yinlarida g‘olib chiqib, Mustaqil O‘zbekiston hisobiga yozgi Olimpiya o‘yinlaridagi ilk oltin medalni taqdim qilgan. Shuningdek, professional boksda ham hamyurtimiz yorqin ishtirok etganini ta’kidlash joiz. Abdullayevning qo‘lga kiritgan g‘alabalari hukumatimiz tomonidan “Shuhrat” medali”, “El-yurt hurmati” ordeni hamda “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”, “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvonlari bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Muhammadqodir Abdullayevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

15 November 2021 5617
Mukhammadkadir Abdullayev was born on November 15, 1973. Asian and world boxing champion, winner of the Continental Games. At the main starts of the quadrennial Sydney 2000 became the Olympic champion. It should be noted that this is the first gold in the history of Independent Uzbekistan at the Summer Olympic Games. In professional boxing, he also has a solid level. For his achievements, Abdullayev was awarded by the government of our country the medal "Shukhrat", the order "El-Yurt Khurmati", as well as the honorary titles "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan", "Uzbekistan Iftikhori".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the boxer on his birthday, wishes him good health and success.