Ayni paytda musobaqada saralash bellashuvlari davom etmoqda. Erkaklar va ayollar oʻrtasida oʻtkazilayotgan chempionatda Respublikamizning barcha hududlaridan kelgan 350 nafar bokschi gʻoliblik uchun kurashmoqda.
Boks boʻyicha Oʻzbekiston chempionati qizgʻin davom etmoqda
“Universal” sport majmuasida oʻtayotgan boks boʻyicha Oʻzbekiston chempionati oʻzining qizgʻin pallasiga kirmoqda. Xabaringiz bor, bu yilgi mamlakat birinchiligi avvalgilaridan tubdan farq qilmoqda.
Musobaqaning ochilish marosimida MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov, terma jamoamizning murabbiylar shtabi va boshqa faxriy mehmonlar ishtirok etishdi. Tadbir ancha koʻtarinki ruhda oʻtdi. Prezidentimizning sportchilarimizga yoʻllagan motivatsion nutqlari oʻrin olgan videorolik, lazer-shou, Shotlandiya va Ukrainadan tashrif buyurgan ekspertlar, hakamlar qasamyodi ochilish marosimining eʼtiborli voqeliklaridan boʻldi. Hakamlar nomidan, boks boʻyicha ilk Olimpiada sovrindorimiz, Atlanta-1996 Olimpiadasi bronza medali sovrindori, hozirda referelik qilayotgan Karim Toʻlaganov bahslarni halol va shaffof boshqarib borishga qasamyod qildi.

Чемпионат Узбекистана по боксу продолжается полным ходом
Чемпионат Узбекистана по боксу, который проходит в спортивном комплексе "Салсал", выходит на свою отапливаемую площадку. У вас есть сообщение, что в этом году страновой конкурс радикально отличается от предыдущего.
В церемонии открытия соревнований приняли участие Генеральный секретарь MOQ Ойбек Касимов, председатель MOQ сахари, первое место председателя Федерации бокса Сакена Полатова, тренерский штаб национальной сборной и другие почетные гости. Мероприятие прошло в очень приподнятом настроении. Видеозапись мотивационных речей президента, направленная нашим спортсменам, стала одним из замечательных событий церемонии открытия лазерного шоу, присяги судей, экспертов, посетивших Шотландию и Украину. От имени судей нашей первой Олимпиады по БОКСУ, обладатель Бронзовой медали Олимпиады в Атланте-1996 Карим Тулаганов, который в настоящее время является судьей, поклялся проводить обсуждения честно и прозрачно.
На данный момент соревнования продолжаются отборочными соревнованиями. 350 боксеров из всех регионов республики борются за победу в чемпионате, проводимом среди мужчин и женщин.