Bugun 8-dekabr, Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun. Bundan 29 yil avval tinch va osoyishta hayotimizning kafolati, mustahkam huquqiy poydevori boʻlgan Bosh qomusimiz – Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan.
Konstitutsiyamiz inson huquq va erkinliklarini, jamiyatda tinchlik va totuvlikni taʼminlash, barcha sohalarda keng koʻlamli islohotlarni amalga oshirish uchun mustahkam zamin yaratdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi barcha yurtdoshlarimizni Konstitutsiya qabul qilingan kun bilan samimiy tabriklab qoladi. Qomusimiz tinch va osuda hayotimizni taʼminlashda, davlatchiligimizning yanada rivoj topishida, oilalarimiz farovon boʻlishida abadiy xizmat qilsin!

8 Декабря 2021 10463
Сегодня 8 декабря, день принятия Конституции Республики Узбекистан. 29 лет назад была принята Конституция Республики Узбекистан, которая является гарантией нашей мирной и спокойной жизни, прочной правовой основой.
Наша Конституция заложила прочный фундамент для обеспечения прав и свобод человека, мира и согласия в обществе, проведения масштабных реформ во всех сферах.
Национальная олимпиада Узбекистана искренне поздравляет всех наших соотечественников с днем принятия Конституции. Пусть наша энциклопедия вечно служит обеспечению нашей мирной и спокойной жизни, дальнейшему развитию нашей государственности, процветанию наших семей!