Avval ma’lum qilganimizdek, ayni kunlarda Bahrayn davlatida yoshlar o‘rtasida Paraosiyo o‘yinlari bo‘lib o‘tmoqda.
Musobaqaning uchinchi kunida para suzuvchimiz Azizbek Boynazarov uchinchi medalini qo‘lga kiritdi. S8 klassida 100 metrga batterflyay dasturida qatnashgan hamyurtimiz marraga uchinchi bo‘lib yetib keldi. 1:18:80 daqiqa natija qayd etgan Boynazarov bu gal bronza medalini o‘z hisobiga yozib qo‘ymoqda.
Eslatib o‘tamiz, Azizbek Boynazarov bundan avval terma jamoamiz hisobiga 2 ta oltin medalni keltirgan edi. Hozircha delegasiyamiz hisobida 4 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza medali mavjud.

Our medals at the youth Paraasiya games reached eight
As we have already reported, in the same days in the state of Bahrain there are paraasiya games among young people.
On the third day of the competition, para swimmer Azizbek Boynazarov won the third medal. In the S8 class, our compatriot, who participated in the program batterflyay to 100 meters, reached the finish third. Boynazarov, who recorded the result in 1:18: 80 minutes, records the bronze medal on his account this time.
Recall that before that Azizbek Boynazarov brought 2 gold medals to the account of our national team. So far, our delegation has 4 Gold, 1 silver and 3 bronze medals.