Abdumalik Xalakov finalda!
Serbiyada o‘tayotgan boks bo‘yicha jahon chempionatining yarim final bellashuvlari biz uchun muvaffaqiyatli boshlandi. E’tiborlisi, Abdumalik Xalakov to‘g‘ridan to‘g‘ri final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
-60 kg vazn toifasida ajoyib jang o‘tkazayotgan yurtdoshimizga final yo‘lida eronlik Doniyol Shohbaxsh raqiblik qilishi kerak edi. Biroq Shohbaxshning jarohati jiddiy bo‘lgani bois raqib ringga chiqmaydigan bo‘ldi.
Xalakovning finaldagi raqibi Fransiya va Dominikan bokschilari o‘rtasidagi bahs g‘olibi bo‘ladi. Kechki dasturda kubalik Xulio La Kruzga qarshi ringga ko‘tariladigan Madiyar Saidrahimovga chiroyli g‘alaba tilab qolamiz.

Абдумалик Халаков в финале!
Полуфинальный вечер чемпионата мира по боксу, который проходит в Сербии, подарил массу положительных эмоций поклонникам узбекской школы бокса. Примечательно, что Абдумалик Халаков завоевал прямую путёвку в финал.
В весовой категории до 60 кг нашему соотечественнику предстояло сразиться в 1/2 финала с иранцем Даниялом Шахбахши. Однако из-за его серьёзной травмы, оппонент Халакова не смог выйти на ринг.
Теперь же соперником в финале станет победитель поединка между боксёрами из Франции и Доминиканской республики. Желаем ещё одному нашему соотечественнику Мадияру Саидрахимову красивой победы. Он выйдет на ринг против кубинца Хулио Ла Круса чуть позже.