Abdumalik Xalakov finalda!
Serbiyada o‘tayotgan boks bo‘yicha jahon chempionatining yarim final bellashuvlari biz uchun muvaffaqiyatli boshlandi. E’tiborlisi, Abdumalik Xalakov to‘g‘ridan to‘g‘ri final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
-60 kg vazn toifasida ajoyib jang o‘tkazayotgan yurtdoshimizga final yo‘lida eronlik Doniyol Shohbaxsh raqiblik qilishi kerak edi. Biroq Shohbaxshning jarohati jiddiy bo‘lgani bois raqib ringga chiqmaydigan bo‘ldi.
Xalakovning finaldagi raqibi Fransiya va Dominikan bokschilari o‘rtasidagi bahs g‘olibi bo‘ladi. Kechki dasturda kubalik Xulio La Kruzga qarshi ringga ko‘tariladigan Madiyar Saidrahimovga chiroyli g‘alaba tilab qolamiz.

Abdumalik Khalatov is in the final!
The semi-final evening of the World Boxing Championship, which takes place in Serbia, gave a lot of positive emotions to the fans of the Uzbek boxing school. It is noteworthy that Abdumalik Khalakov won a direct ticket to the final.
In the weight category up to 60 kg, our compatriot had to fight in the 1/2 finals with the Iranian Daniyal Shahbakhshi. However, due to his serious injury, Khalakov's opponent was unable to enter the ring.
Now the opponent in the final will be the winner of the fight between boxers from France and the Dominican Republic. We wish another of our compatriots Madiyar Said Rakhimov a beautiful victory. He will enter the ring against Cuban Julio La Cruz later.