31 Oktyabr 2021 4996
Serbiya poytaxti Belgrad shahrida yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatidan avval Birlashgan kurash dunyosi (UWW)ning Kongressi o‘tkazildi.
Kongressning biz uchun ahamiyatli tomoni shundaki, unda O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisi o‘rinbosari, professor Ahroljon Ro‘ziyev yangi 5 yillik muddatga UWW Byurosi a’zoligi uchun saylandi.
Shuningdek, UWW Byurosi a’zoligiga Fuad Meskut (Marokash), Mixail Mamiashvili (Rossiya), Don Ryan (Kanada), Pedro Gama Filo (Braziliya), Lucho Kaneva (Italiya) ham saylanishdi.
Shuningdek, tashkilotning amaldagi rahbari Nenad Lalovich ham yana 5 yil muddat UWW prezidenti bo‘lib ish olib boradi.
Ma’lumot uchun, Ahroljon Ro‘ziyev 2014 yildan to shu kungacha UWW vitse-prezidenti lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda. Aynan 2014 yil Toshkentda o‘tgan Kongressda FILA nomi UWWga o‘zgartirilgan edi. Shunisi bilan ham Toshkent Kongressi tarixiy hisoblanadi.

31 Октября 2021 4751
В столице Сербии Белграде перед молодежным чемпионатом мира состоялся Конгресс Объединенного мира борьбы (UWW).
Важным моментом конгресса для нас является то, что на нем заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана, профессор Ахролжон Рузиев избран членом Бюро UWW на новый 5-летний срок.
Также членами Бюро UWW были избраны Фуад Мескут (Марокко), Михаил Мамиашвили (Россия), Дон Райан (Канада), Педро Гама Фило (Бразилия), Лучо Канева (Италия).
Действующий глава организации Ненад Лалович также будет президентом UWW еще 5 лет.
Для информации, Ахролжон Рузиев занимал должность вице-президента UWW с 2014 года по настоящее время. Именно на конгрессе в Ташкенте в 2014 году название FILA было изменено на UWW. В связи с этим Ташкентский Конгресс является историческим.