31 Oktyabr 2021 4996
Serbiya poytaxti Belgrad shahrida yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatidan avval Birlashgan kurash dunyosi (UWW)ning Kongressi o‘tkazildi.
Kongressning biz uchun ahamiyatli tomoni shundaki, unda O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisi o‘rinbosari, professor Ahroljon Ro‘ziyev yangi 5 yillik muddatga UWW Byurosi a’zoligi uchun saylandi.
Shuningdek, UWW Byurosi a’zoligiga Fuad Meskut (Marokash), Mixail Mamiashvili (Rossiya), Don Ryan (Kanada), Pedro Gama Filo (Braziliya), Lucho Kaneva (Italiya) ham saylanishdi.
Shuningdek, tashkilotning amaldagi rahbari Nenad Lalovich ham yana 5 yil muddat UWW prezidenti bo‘lib ish olib boradi.
Ma’lumot uchun, Ahroljon Ro‘ziyev 2014 yildan to shu kungacha UWW vitse-prezidenti lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda. Aynan 2014 yil Toshkentda o‘tgan Kongressda FILA nomi UWWga o‘zgartirilgan edi. Shunisi bilan ham Toshkent Kongressi tarixiy hisoblanadi.

31 October 2021 4977
The United World Wrestling Congress (UWW) was held in Belgrade, the capital of Serbia, before the World Youth Championship.
An important moment of the congress for us is that the Deputy chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan, Professor Akhroljon Ruziev, was elected a member of the UWW Bureau for a new 5-year term.
Fuad Masku (Morocco), Mikhail Mamiashvili (Russia), Don Ryan (Canada), Pedro Gama Filho (Brazil), Lucho Kaneva (Italy) were also elected members of the UVW Bureau.
The current head of the organization, Nenad Lalovich, will also be president of the UWW for another 5 years.
For information, Akhrolzhan Ruziev has held the position of Vice-President of UWW from 2014 to the present. It was at the congress in Tashkent in 2014 that the name of FILA was changed to UWW. In this regard, the Tashkent Congress is historic.