26 Oktyabr 2021 3712
Bugun Belgrad shahrida o‘tkazilayotgan boks bo‘yicha jahon chempionatining ikkinchi kun bellashuvlariga guvoh bo‘lamiz. Unda 3 nafar hamyurtimiz ringga ko‘tariladi.
Shubhasiz, nafaqat biz, balki ko‘plab jahon boksi muxlislarining nigohi -51 kg vazn toifasida ilk bosqichdayoq to‘qnash kelgan hamyurtimiz Hasanboy Do‘smatov va qozog‘istonlik Saken Bibosinov qarama-qarshiligiga qaratiladi. Eslatib o‘tamiz, Do‘smatovda Rio-2016 Olimpiadasining oltin medali bo‘lsa, Bibosinov yaqinda yakuniga yetgan Tokio-2020 Olimpiadasida bronza medalini qo‘lga kiritgan. Shuningdek, kechki dasturda Odiljon Aslonov (-80 kg) va Saidjamshid Jafarov (-75 kg) ham dastlabki bahslarini o‘tkazishadi. Batafsil:

26 Октября 2021 3737
Сегодня мы станем свидетелями второго дня соревнований чемпионата мира по боксу, который проходит в Белграде. В нем на ринг выйдут 3 наших соотечественника.
Несомненно, не только мы, но и многие поклонники мирового бокса обратим внимание на противостояние нашего соотечественника Хасанбоя Дусматова и казахстанца Сакена Бибосинова, которые уже на первом этапе боролись в весовой категории -51 кг. Напомним, что Дусматов получил золотую медаль Олимпиады-2016 в Рио, а Бибосинов-бронзовую медаль Олимпиады-2020 в Токио, которая недавно завершилась. Также в вечерней программе выступят Одилжон Асланов (-80 кг) и Саиджамшид Джафаров (-75 кг). Подробнее: