19 Oktyabr 2021 4297
Xabaringiz bor, 15-17-oktyabr kunlari Gretsiyaning Saloniki shahrida sambo boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida jahon chempionati boʻlib oʻtdi. Bugun erta tongda ushbu musobaqada tarixiy natija qayd etgan hamyurtlarimiz tantanali kutib olindi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida oʻtgan tadbirda Turizm va sport vazirining oʻrinbosari Avaz Karimov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov va sport jamoatchiligi ishtirok etishdi. Qahramonlarimizga orkestr sadolari ostida gul va choʻponlar taqdim etildi.
Tadbirning davomi Turizm va sport vazirligining binosida oʻtkazildi. Unda Avaz Karimov va Oybek Kasimov soʻz olib, jamoamizni qoʻlga kiritilgan olamshumul natija bilan qutlashdi. Shundan soʻng sportchilarimizga pul mukofotlarining sertifikatlari topshirildi. Unga koʻra, oltin medal egalari 10 mln, kumush medal sohiblari 5 mln va bronza medalini qoʻlga kiritgan sambochilarimiz 3 mln soʻmdan bir martalik pul mukofotlari bilan taqdirlanishadi.
Eslatib oʻtamiz, sambochilarimiz ushbu jahon chempionatida 6 ta oltin, 3 ta kumush va 8 ta bronza medallarini qoʻlga kiritib, umumjamoa hisobida Rossiya terma jamoasidan soʻng ikkinchi natijani qayd etishdi. Fursatdan foydalanib, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oʻzbekiston sambo federatsiyasi mazkur muvaffaqiyat bilan qutlab qoladi.

19 October 2021 4000
As you know, the World Junior and Youth Sambo Championships were held in Thessaloniki (Greece) on October 15-17. Today our sambo wrestlers, who successfully took part in this competition, returned to their homeland.
The event, which was held at the Tashkent International Airport named after Islam Karimov, was attended by Deputy Minister of Tourism and Sports Avaz Karimov, Secretary General of the NOC Oybek Kassymov, Chairman of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan Bahodir Mahsitov and the wider sports community. The athletes were greeted by a military band. After that, they walked along the red carpet, where they were applauded by those present.
The event continued at the Ministry of Tourism and Sports. Avaz Karimov and Oybek Kassymov took part in the ceremony and congratulated our sambo wrestlers on their victory. After that, the athletes were awarded certificates of monetary awards. Gold medalists received 10 million soums, silver — 5 million soums and bronze - 3 million soums.
We remind you that our sambo wrestlers in this world championship won 6 gold, 3 silver and 8 bronze, taking second place in the team standings after Russia. Taking this opportunity, the National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Sambo Association of Uzbekistan on such success.