MOQ rahbari koreyalik kurash mutaxassisi bilan uchrashdi
Bugun MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov mamlakatimizda o‘zbek milliy kurashi rivojini yangi bosqichga olib chiqish yo‘lidagi hamkorlikni kengaytirish maqsadida koreyalik investor, kurash bo‘yicha xalqaro toifadagi hakam Er Jun Kim bilan uchrashdi.
Ushbu mutaxassis bir necha yil Xalqaro kurash assotsiatsiyasining hakamlar bo‘limi rahbari, Koreya Respublikasi kurash federatsiyasi prezidenti sifatida faoliyat olib borgan. Bugungi kunda mamlakatimizda investorlik faoliyati bilan shug‘ullanadi. Aytish mumkinki, uning faoliyati mamlakatimizning nafaqat iqtisod, balki sport yo‘nalishiga ham ijobiy ta’sir o‘tkazmoqda. Bugungi muloqotda bunga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Tomonlar suhbat davomida milliy kurashimiz istiqbolini yanada yuksaltirish, mamlakatlar o‘rtasida tajriba almashish va hamkorlikni mustahkamlash kabi mavzularga batafsil to‘xtalib o‘tishdi.

Председатель НОК встретился с корейским специалистом по курашу
Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов с целью поднятия уровня развития узбекского национального кураша и укрепления сотрудничества провел встречу с инвестором из Кореи, судьей международной категории по курашу Эр Джун Кимом.
Этот специалист на протяжении нескольких лет был руководителем судейского отдела Международной ассоциации кураша, президентом федерации кураша Республики Корея. На сегодняшний день является инвестором. Следует отметить, что его деятельность оказывает содействие не только экономике, но и развитию спорта в нашей стране. В сегодняшней беседе это было особо подчеркнуто.
Во время беседы стороны подробно обсуждали вопросы относительно ещё большего развития кураша, обмена опытом между странами и укрепления сотрудничества.