MOQ rahbari O‘zbekiston professional boks federatsiyasi raisi bilan uchrashdi
Rustam Shoabdurahmonov yurtimizda sport ommaviyligini yanada oshirish yuzasidan navbatdagi uchrashuvni o‘tkazdi. O‘zbekiston Professional boks federatsiyasi raisi Isroil Yunusov bilan bo‘lib o‘tgan suhbatda mavzuning bir qator muhim masalalari muhokama qilib olindi.
Sir emaski, yurtimizda boksga qiziqadigan yoshlarimiz soni tobora ortib bormoqda. Ayniqsa, havaskordan so‘ng professional boksga qadam qo‘yayotgan yoshlarimiz safi ham kengaymoqda. O‘z navbatida, ular ham katta janglarda g‘alabalari bilan xalqimiz ishonchini oqlab borishyapti. Suhbatda ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, motivatsiya berish hamda poytaxtimizda professional boks kechalarini ko‘proq tashkil qilish kabi masalalar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
Samimiy kechgan suhbat yakunida Rustam Shoabdurahmonov Professional boks federatsiyasiga Milliy Olimpiya qo‘mitasining esdalik sovg‘asini topshirdi.

Председатель НОК встретился с руководителем федерации профессионального бокса Узбекистана
Глава НОК Рустам Шаабдурахманов провёл очередную встречу с целью популяризации спорта в стране. Во время мероприятия с руководителем федерации профессионального бокса Узбекистана Исраилом Юнусовым обсуждался ряд вопросов в этом направлении.
Всем известно, что в Узбекистане очень много молодёжи, которые любят бокс и с каждым днём их количество увеличивается. Особенно много боксёров, которые после любительского переходят на профессиональный бокс. В свою очередь, они оправдывают доверие и одерживают победы на международных аренах. В ходе встречи стороны обменялись мнениями по таким вопросам, как всесторонняя поддержка, мотивация и организация профессиональных боксерских вечеров в столице.
В завершение беседы Рустам Шаабдурахманов вручил федерации профессионального бокса памятный подарок Национального Олимпийского комитета.