Olimpiada chempioni Akbar Jo‘rayev samarqandlik yoshlar bilan o‘z mahoratini ulashdi
Tokio-2020 qahramonlaridan biri, og‘ir atletika bo‘yicha -109 kg vazn toifasi chempioni va rekordchisi Akbar Jo‘rayev Samarqand Olimpiya zaxiralari kolleji sportchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida chempion Olimpiada shohsupasi tomon bosib o‘tgan yo‘l, tajribasi va maslahatlari bilan o‘rtoqlashdi. Samimiy uchrashuv davomida shuningdek, Jo‘rayev samarqandlik sportchilarga master-klass o‘tib berdi.
Olimpiya zaxiralari kolleji o‘quvchilari chempion bilan uchrashuvdan ruhlanib, maqsadlari sari harakat uchun qo‘shimcha kuch oldilar desak, mubolag‘a bo‘lmaydi. Zero, Olimpiada chempioni bilan birga mashg‘ulot o‘tkazish har qanday yosh sportchilarning orzusidir.

Tokyo 2020 Olympic champion Akbar Juraev met with the youth of Samarkand
Tokyo 2020 Olympic weightlifting champion Akbar Juraev met with students of the Samarkand Olympic Reserve College.
During the meeting, the weightlifter told about his activities, what difficulties he overcame on his way, and also shared his experience and advice. During the meeting, Juraev held a master class for young athletes from Samarkand.
It should be noted that after the meeting with the champion, the students of the Olympic Reserve College were even more inspired and will go to their goals with renewed vigor. Because meeting with the Olympic champion and training with him is the dream of every young athlete.