Tohir Gulyamov va Rasuljon Abdurahimovni tabriklaymiz!
Bugun o‘zbek sportining ikki yorqin vakillari sport kurashlari bo‘yicha xalqaro toifadagi hakam Tohir Gulyamov hamda gimnastikachimiz Rasuljon Abdurahimov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Tohir Gulyamov 1961-yil 3-oktyabr kuni tug‘ilgan. Sport kurashlari bo‘yicha Olimpiya darajasidagi hakam Toxir Gulyamov faoliyati davomida Pekin, Rio, Tokio Olimpiadalarida, 23 ta jahon chempionati va 22 ta Osiyo chempionatida, 6 bor Osiyo o‘yinlarida ishlagan. 2014-yilgi jahon chempionatida eng yaxshi referiga atalgan “Oltin hushtak” sohibi. Tohir Gulyamov “Milliy sport mukofoti-2019” tanlovida “Yilning eng yaxshi hakami” nominatsiyasida g‘olib bo‘lgan.
Abdurahimov Rasuljon Shuhrat o‘g‘li 1996-yil 3-oktyabr kuni Farg‘ona shahrida tavallud topgan. Respublika Olimpiya zaxiralari kolleji tarbiyalanuvchisi. 2009-yildan sport gimnastikasi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi. 2019(yil oktyabr oyida Germaniyaning Shtutgart shahrida o‘tgan sport gimnastikasi bo‘yicha jahon chempionatida muvaffaqiyatli ishtiroki bilan Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma olib, unda yurtimiz sharafini himoya qilib keldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki vakilimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Тохира Гулямова и Расулжона Абдурахимова!
Сегодня двое представителей узбекского спорта: судья международной категории по спортивной борьбе Тохир Гулямов и гимнаст Расулжон Абдурахимов празднуют свой День рождения.
Тохир Гулямов родился 3 октября 1961 года. С 2001 года является судьей Олимпийской категории. Во время своей профессиональной карьеры участвовал в Олимпийских играх Пекин-2008, Рио-2016 и Токио-2020, а также 23 раза был судьей на Чемпионате мира, 22 раза на Чемпионате Азии и 6 раз на Азиатских играх. В 2014 году был лауреатом высшей судейской награды UWW «Золотой свисток». Тохир Гулямов на церемонии вручения «Национальной спортивной премии — 2019» стал победителем в номинации «Лучший судья года».
Абдурахимов Расулжон Шухратович родился 3 октября 1996 года в Фергане. Окончил Республиканский колледж Олимпийского резерва. С 2009 года член сборной Узбекистана по спортивной гимнастике. Участник чемпионатов Азии и мира. В октябре 2019 года он завоевал лицензию на Олимпийские игры в Токио благодаря чемпионату мира по спортивной гимнастике в городе Штутгард (Германия) и стал участником Токио-2020.
Национальный яолимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и благополучия.