Yosh og‘ir atletikachilarimiz jahon chempionatiga yo‘l olishdi
5-12-oktyabr kunlari Saudiya Arabistonining Jidda shahrida og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar o‘rtasida jahon chempionati bo‘lib o‘tadi. Musobaqada ishtirok etadigan jamoamiz bugun Saudiyaga uchib ketdi.
Jamoamiz musobaqada 9 nafar sportchi bilan ishtirok etadi. Ushbu musobaqa yoshlarimiz uchun Parij-2024 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik uchun kuchli zaxira sportchilarini saralash yo‘lida muhim ahamiyatga ega. Jamoamiz tarkibi:
O‘g‘il bolalar:
Ashrafxon Abdujamilov
Husinboy Matrasulov
Qudratbek Salimjonov
Diyorbek Ermatov
Qurbonmurod Namozov
Ozoda Hojiyeva
Sevinch Komilova
Nigora Suvonova
Madina Jo‘rayeva
Murabbiylar: Nurillo Tog‘ayev, Jo‘ra Zoirov.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bo‘lajak dunyo birinchiligida yosh og‘ir atletikachilarimizga chempion akalariga munosib izdosh bo‘lishlarini va ulkan g‘alabalar qo‘lga kiritishlarini tilaydi.

Our young weightlifters will take part in the World Championship
The World Junior Weightlifting Championships will be held in Saudi Arabia on October 5-12. Today our weightlifters have left to participate in this world championship.
The honor of Uzbekistan in this competition will be defended by 9 athletes. It should be noted that the World Cup will allow selecting the best athletes to prepare for the Paris 2024 Olympics. The composition of the national team:
Boys:
Ashrafkhon Abduzhamilov
Khusinboy Matrasulov
Kudratbek Salimzhonov
Dierbek Ermatov
Kurbonmurod Namazov
OzodaожOzhieva
Sevinch Komilova
Nigora Suvonova
Madina Juraeva
Coaches: Nurillo Togaev, Jura Zoirov.
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes our young weightlifters to become worthy successors of their older brothers and bright victories in the world championship.