Yosh og‘ir atletikachilarimiz jahon chempionatiga yo‘l olishdi
5-12-oktyabr kunlari Saudiya Arabistonining Jidda shahrida og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar o‘rtasida jahon chempionati bo‘lib o‘tadi. Musobaqada ishtirok etadigan jamoamiz bugun Saudiyaga uchib ketdi.
Jamoamiz musobaqada 9 nafar sportchi bilan ishtirok etadi. Ushbu musobaqa yoshlarimiz uchun Parij-2024 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik uchun kuchli zaxira sportchilarini saralash yo‘lida muhim ahamiyatga ega. Jamoamiz tarkibi:
O‘g‘il bolalar:
Ashrafxon Abdujamilov
Husinboy Matrasulov
Qudratbek Salimjonov
Diyorbek Ermatov
Qurbonmurod Namozov
Ozoda Hojiyeva
Sevinch Komilova
Nigora Suvonova
Madina Jo‘rayeva
Murabbiylar: Nurillo Tog‘ayev, Jo‘ra Zoirov.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bo‘lajak dunyo birinchiligida yosh og‘ir atletikachilarimizga chempion akalariga munosib izdosh bo‘lishlarini va ulkan g‘alabalar qo‘lga kiritishlarini tilaydi.

Наши молодые тяжелоатлеты примут участие на чемпионате мира
5-12 октября в Саудовской Аравии пройдёт чемпионат мира по тяжёлой атлетике среди юниоров. Сегодня наши тяжелоатлеты отбыли для участия в этом первенстве мира.
Честь Узбекистана в этом соревновании будут защищать 9 спортсменов. Следует отметить, что чемпионат мира позволит отобрать лучших спортсменов для подготовки к Олимпиаде Париж-2024. Состав сборной:
Ашрафхон Абдужамилов
Хусинбой Матрасулов
Қудратбек Салимжонов
Диёрбек Эрматов
Курбонмурод Намозов
Озода Ҳожиева
Севинч Комилова
Нигора Сувонова
Мадина Джураева
Тренеры: Нурилло Тогаев, Джура Зоиров.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашим молодым тяжелоатлетам стать достойными преемниками своих старших братьев и ярких побед в первенстве мира.