30 Sentyabr 2021 2875
O‘zbekiston sport faxriylari kengashi tomonidan Respublikamizning barcha hududlari bo‘ylab sport fidoyilariga e’tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish bo‘yicha olib borilayotgan tadbirlar davom etadi. Bu gal buxorolik mehnatkashlar munosib taqdirlanishdi.
Tadbirda G‘ijduvon tumani hokimi Sherzod Ashurov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashining Buxoro viloyati bo‘limiga rahbarlik qilayotgan Bolta G‘afurov va bir guruh faxriylar ishtirok etishdi. So‘z o‘rnida mutasaddilar davlatimiz tomonidan nuroniylarimizga ko‘rsatilayotgan ehtirom va e’tibor haqida gapirib, ularni yaqinlashib kelayotgan 1 oktyabr – Ustoz va murabbiylar kuni bilan qutlab o‘tishdi. Tadbirda buxorolik 14 nafar fidoyiga O‘zbekiston sport faxriysi ko‘krak nishonlari topshirildi.
O‘zbekiston sport faxriylari kengashining xayrli tadbirlari davom etadi. Rejaga ko‘ra, kelasi oy farg‘onalik faxriylar bilan ushbu tadbirning davomi o‘tkazilishi kutilmoqda.

30 Сентября 2021 2901
Продолжатся мероприятия, проводимые cоветом ветеранов спорта Узбекистана по оказанию внимания и заботы преданным спорту во всех регионах республики. В этом году трудящиеся Бухары получили заслуженную награду.
В мероприятии приняли участие хоким Гиждуванского района Шерзод Ашуров, председатель Бухарского областного отделения cовета ветеранов спорта Узбекистана Болта Гафуров и группа ветеранов. В ходе беседы ответственные лица рассказали об уважении и внимании, оказываемом нашим государством нашим ветеранам, и поздравили их с наступающим 1 октября – днем учителей и наставников. На мероприятии 14 бухарским преданным были вручены нагрудные знаки ветерана спорта Узбекистана.
Будут продолжены благотворительные мероприятия совета ветеранов спорта Узбекистана. Согласно плану, в следующем месяце ожидается продолжение этого мероприятия с ветеранами из Ферганы.