29 Sentyabr 2021 3843
Bugun Rossiya Olimpiya qo‘mitasi prezidenti Stanislav Pozdnyakov poytaxtimizga tashrif buyurdi. Mehmonni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va Qo‘mita Bosh kotibi Oybek Kasimov kutib olishdi.
ROQ rahbariga tashrifi davomida Novosibirsk Olimpiya kengashi raisi Igor Korotnev hamrohlik qilmoqda. Mehmonlar kun davomida MOQda ham bo‘lib, o‘zbek sportining shonli tarixi haqida qimmatli ma’lumotlar olishdi. Tomonlar o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda har ikki mamlakat sportini rivojlantirishda o‘zaro hamkorlikni yanada kuchaytirish, terma jamoalar o‘rtasida qo‘shma o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlarini ko‘paytirish, tomonlar o‘rtasida tuzilgan memorandumga muvofiq, tibbiyot, ilm-fan yo‘nalishlaridagi yutuqlarni baham ko‘rish kabi masalalar muhokama qilindi.
Martabali mehmonga tashrif davomida yurtimizda olib borilayotgan bir qator bunyodkorlik ishlari tanishtirildi. Jumladan, rossiyalik mehmonlar “Yangi O‘zbekiston” bog‘i, uning atrofida “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun ajratilgan Olimpiya shaharchasi loyihasi, “Tashkent City” majmuasi va boshqa bir qator ob’ektlarda bo‘lib, Prezidentimiz boshchiligida olib borilayotgan ishlar haqida ma’lumot olishdi.

29 Сентября 2021 3679
Сегодня Президент Олимпийского комитета России Станислав Поздняков прибыл в Ташкент. Почётного гостя в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова встретили председатель НОК Узбекистана Рустам Шаабдурахманов и Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касымов.
Руководителя ОКР сопровождает председатель Олимпийского Совета Новосибирска Игорь Коротнев. В течении дня гости посетили и НОК, ознакомились с богатой историей узбекского спорта. Во время встречи руководителей ОКР и НОК Узбекистана согласно подписанному меморандуму стороны обсудили дальнейшее укрепление сотрудничества в развитии спорта между двумя странами, увеличение совместных учебно-тренировочных сборов между национальными сборными. Также, рассматривался и обмен достижениями в спортивной медицине и науке.
В ходе визита гость ознакомился со строительными работами, которые проводятся в нашей стране. В частности, он посетил парк «Новый Узбекистан», комплекс «Tashkent City» и ряд других объектов, а также, ознакомился с проектом Олимпийской деревни, которая предусмотрена для юношеских Азиатских игр «Ташкент-2025».