29 Sentyabr 2021 3843
Bugun Rossiya Olimpiya qo‘mitasi prezidenti Stanislav Pozdnyakov poytaxtimizga tashrif buyurdi. Mehmonni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va Qo‘mita Bosh kotibi Oybek Kasimov kutib olishdi.
ROQ rahbariga tashrifi davomida Novosibirsk Olimpiya kengashi raisi Igor Korotnev hamrohlik qilmoqda. Mehmonlar kun davomida MOQda ham bo‘lib, o‘zbek sportining shonli tarixi haqida qimmatli ma’lumotlar olishdi. Tomonlar o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda har ikki mamlakat sportini rivojlantirishda o‘zaro hamkorlikni yanada kuchaytirish, terma jamoalar o‘rtasida qo‘shma o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlarini ko‘paytirish, tomonlar o‘rtasida tuzilgan memorandumga muvofiq, tibbiyot, ilm-fan yo‘nalishlaridagi yutuqlarni baham ko‘rish kabi masalalar muhokama qilindi.
Martabali mehmonga tashrif davomida yurtimizda olib borilayotgan bir qator bunyodkorlik ishlari tanishtirildi. Jumladan, rossiyalik mehmonlar “Yangi O‘zbekiston” bog‘i, uning atrofida “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun ajratilgan Olimpiya shaharchasi loyihasi, “Tashkent City” majmuasi va boshqa bir qator ob’ektlarda bo‘lib, Prezidentimiz boshchiligida olib borilayotgan ishlar haqida ma’lumot olishdi.

29 September 2021 3838
Today, the President of the Russian Olympic Committee Stanislav Pozdnyakov arrived in Tashkent. The guest of honor at the Tashkent International Airport named after Islam Karimov was met by the Chairman of the NOC of Uzbekistan Rustam Shaabdurakhmanov and the Secretary General of the Committee Oibek Kasymov.
The head of the ROC is accompanied by the Chairman of the Olympic Council of Novosibirsk Igor Korotnev. During the day, the guests also visited the NOC, got acquainted with the rich history of Uzbek sports. During the meeting of the heads of the ROC and the NOC of Uzbekistan, according to the signed memorandum, the parties discussed further strengthening of cooperation in the development of sports between the two countries, increasing joint training camps between national teams. The exchange of achievements in sports medicine and science was also considered.
During the visit, the guest got acquainted with the construction works that are being carried out in our country. In particular, he visited the "New Uzbekistan" park, the "Tashkent City" complex and a number of other facilities, and also got acquainted with the project of the Olympic Village, which is provided for the Asian Youth Games "Tashkent-2025".