29 Sentyabr 2021 4460
Xalqaro Paralimpiya qo‘mitasi prezidenti Endryu Parsons O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayevning taklifiga binoan yurtimizga keldi.
Martabali mehmonni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev, O‘zbekiston Respublikasi Turizm va sport vaziri o‘rinbosari Avaz Karimov, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov va ko‘plab ommaviy axborot vositalari xodimlari tantanali kutib oldi. O‘z navbatida Endryu Parsons ham O‘zbekistonga ilk tashrifi bu qadar iliq boshlanganidan mamnun ekanini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Xalqaro Paralimpiya qo‘mitasi prezidentining yurtimizga rasmiy tashrifi 2 oktyabrga qadar davom etadi. Unga qadar martabali mehmon bilan yurtimizda Paralimpiya harakatini rivojlantirishga doir bir qator rasmiy uchrashuvlar o‘tkazish belgilangan.

29 Сентября 2021 4485
Президент Международного Паралимпийского комитета Эндрю Парсонс по приглашению председателя Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхона Ташходжаева прибыл в нашу страну.
Почётного гостя в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова встретили председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Ташходжаев, первый заместитель Министра Туризма и спорта Аваз Каримов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касымов и представители СМИ. В свою очередь Эндрю Парсонс выразил свою радость, что его первый визит в Узбекистан начался тепло и искренне.
Напоминаем, визит президента Международного Паралимпийского комитета продлится до 2 октября. В рамках его пребывания планируется провести ряд официальных встреч с целью развития Паралимпийского движения в Узбекистане.