29 Sentyabr 2021 4460
Xalqaro Paralimpiya qo‘mitasi prezidenti Endryu Parsons O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayevning taklifiga binoan yurtimizga keldi.
Martabali mehmonni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev, O‘zbekiston Respublikasi Turizm va sport vaziri o‘rinbosari Avaz Karimov, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov va ko‘plab ommaviy axborot vositalari xodimlari tantanali kutib oldi. O‘z navbatida Endryu Parsons ham O‘zbekistonga ilk tashrifi bu qadar iliq boshlanganidan mamnun ekanini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Xalqaro Paralimpiya qo‘mitasi prezidentining yurtimizga rasmiy tashrifi 2 oktyabrga qadar davom etadi. Unga qadar martabali mehmon bilan yurtimizda Paralimpiya harakatini rivojlantirishga doir bir qator rasmiy uchrashuvlar o‘tkazish belgilangan.

29 September 2021 4358
The President of the International Paralympic Committee, Andrew Parsons, has arrived in our country at the invitation of the Chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan, Mukhtorkhon Tashkhodzhayev.
Chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Taskhodjaev, First Deputy Minister of Tourism and Sports Avaz Karimov, Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan Oybek Kassymov and media representatives met the guest of honor at the Tashkent International Airport named after Islam Karimov. In turn, Andrew Parsons expressed his joy that his first visit to Uzbekistan began warmly and sincerely.
We remind you that the visit of the President of the International Paralympic Committee will last until October 2. During his stay, it is planned to hold a number of official meetings with the aim of developing the Paralympic movement in Uzbekistan.