21 Sentyabr 2021 5389
Bugun oʻzbek sportining ikki yosh vakillari dzyudochi Shahram Ahadov va taekvondochi Niyaz Pulatov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Shahram Ahadov 1996-yil dunyoga kelgan. Shahram dzyudo olamiga yorqin gʻalabalar bilan kirib keldi. Oʻzining dastlabki xalqaro musobaqasi 2018-yil yanvar oyida Tunisda oʻtgan Gran-pri turniriga toʻgʻri keladi va debyutni oltin medal bilan nishonlaydi. Ahadov faoliyati davomida Tbilisi, Toshkent, Budapesht Gran-prilarida uchinchi oʻrinni qoʻlga kiritgan.
Niyaz Pulatov 1998-yil tugʻilgan. Taekvondo boʻyicha -58 kg vazn toifasida ishtirok etadi. 2017-yil Boku shahrida oʻtgan Islom birdamligi oʻyinlari gʻolibi, shu yil Ashxobodda oʻtgan Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo oʻyinlari sovrindori. 2018-yil Osiyo oʻyinlari finalchisi va shu yilning oʻzida Vyetnamda oʻtgan Osiyo chempionatida bronza medalini qoʻlga kiritgan. 2019-yil Napolidagi Butunjahon talabalar Universiadasida kumush, Uxandagi harbiylar oʻyinida esa bronza medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki yosh sportchimizni tavallud kuni bilan tabriklab, ularga uzoq umr, salomatlik, ulkan gʻalaba va muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

21 September 2021 5375
Today, two young athletes of Uzbek sports, judoka Shahram Akhadov and taekwondo practitioner Niyaz Pulatov celebrate their birthday.
Shahram Akhadov was born in 1996. Shahram started his sports career with victories. His first competition was the 2018 Grand Prix tournament in Tunisia, where he won the gold medal. Then Akhadov became the bronze medalist of the Grand Prix tournaments in Tbilisi, Tashkent and Budapest.
Niyaz Pulatov was born in 1998. Performs in the weight category -58 kg . Winner of the 2017 Islamiad in Baku. In the same year, he became a prize-winner of the Asian Indoor and Martial Arts Games in Ashgabat. Finalist of the 2018 Asian Games, also a bronze medalist of the Asian Championship in Vietnam. At the 2019 World University Games in Napoli, he won silver, and in the same year at the Military Games in Wuhan, he was awarded bronze.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday boys on their birthday, wishes them good health and success.