21 Sentyabr 2021 6603
Bugun O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahromjon Valiyevich Gaziyev 1979-yil Toshkentda tug‘ilgan. Nizomiy nomidagi Toshkent pedagogika institutida bakalavr hamda Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetida magistratura yo‘nalishini tamomlagan. 2004-yildan boshlab turli sohalarda tadbirkorlik faoliyatini yuritmoqda. 2016-yildan beri O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi rahbariyatida, 2018-yil dekabr oyidan O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi raisi hamda 2020-yil oktyabr oyidan O‘zbekiston polo federatsiyasi raisi lavozimida faoliyat olib bormoqda. Sportimiz taraqqiyotiga qo‘shgan xissasi evaziga davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bahromjon Valiyevichni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

21 Сентября 2021 6338
Сегодня председатель федерации конного и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев отмечает свой день рождения.
Бахромжон Валиевич Газиев родился в 1979 году в Ташкенте. Окончил Ташкентский педагогический институт имени Низами со степенью бакалавра и магистратуру в Ташкентском государственном экономическом университете. С 2004 года ведет предпринимательскую деятельность в различных сферах. С 2016 года возглавляет федерацию конного и конного спорта Узбекистана, с декабря 2018 года-председатель федерации современного пятиборья Узбекистана, с октября 2020 года-председатель Федерации поло Узбекистана. За вклад в развитие спорта награжден государством медалью “Содик хизматлари учун”.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Бахромжона Валиевича с Днем рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.