21 Sentyabr 2021 6603
Bugun O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahromjon Valiyevich Gaziyev 1979-yil Toshkentda tug‘ilgan. Nizomiy nomidagi Toshkent pedagogika institutida bakalavr hamda Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetida magistratura yo‘nalishini tamomlagan. 2004-yildan boshlab turli sohalarda tadbirkorlik faoliyatini yuritmoqda. 2016-yildan beri O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi rahbariyatida, 2018-yil dekabr oyidan O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi raisi hamda 2020-yil oktyabr oyidan O‘zbekiston polo federatsiyasi raisi lavozimida faoliyat olib bormoqda. Sportimiz taraqqiyotiga qo‘shgan xissasi evaziga davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bahromjon Valiyevichni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

21 September 2021 6593
Today, the chairman of the Equestrian and Equestrian Sports Federation of Uzbekistan Bahromjon Gaziyev celebrates his birthday.
Bahromjon Valiyevich Gaziyev was born in 1979 in Tashkent. He graduated from the Tashkent Pedagogical Institute named after Nizami with a bachelor's degree and a master's degree from the Tashkent State University of Economics. Since 2004, he has been conducting business activities in various fields. Since 2016, he has been the head of the Equestrian and Equestrian Sports Federation of Uzbekistan, since December 2018-the chairman of the modern pentathlon Federation of Uzbekistan, since October 2020-the chairman of the Polo Federation of Uzbekistan. For his contribution to the development of sports, he was awarded the Sodik Hizmatlari Uchun medal by the state.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Bahromjon Valievich on his birthday and wishes him long life, good health and great success.