21 Sentyabr 2021 14445
Bugun O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Muxtorxon Tashxodjayev 1983-yil tavallud topgan. Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagach bir muddat mazkur dargohning turli bo‘limlarida faoliyat olib bordi. 2019-yil avgust oyidan beri O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasini boshqarib kelmoqda. Bir so‘z bilan aytganda, Muxtorxon Maxsudovich raisligida mamlakatimizda Paralimpiya harakati yanada yuksalmoqda deyish mumkin. U kishining boshqaruvi davomida sportchilarimiz Tokio-2020 Paralimpiya o‘yinlarida 8 ta oltin, 5 ta kumush va 6 ta bronza medallarini qo‘lga kiritib, umumjamoa hisobida delegatsiyamiz 16-o‘rinni egalladi. Yurtimizda imkoniyati cheklangan sportchilarni qo‘llab-quvvatlash yo‘lidagi xizmatlari va Tokio-2020 Paralimpiadasidagi muvaffaqiyatli ishtirok uchun davlatimiz rahbari tomonidan “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Muxtorxon Tashxodjayevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

21 September 2021 14426
Congratulations to the Chairman of the Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Tashkhodzhayev!
Today, the chairman of the Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Tashkhodjayev celebrates his birthday.
Mukhtorkhon Taskhodjaev was born on September 21, 1983. He graduated from the Tashkent State University of Economics, where after graduation he worked in various positions. Since August 2019, he has been heading the National Paralympic Committee of Uzbekistan. Under the leadership of Mukhtorkhon Maksudovich, the Paralympic movement in the country began to develop noticeably and rise to a new level. During his leadership, the delegation of Uzbekistan at the Tokyo 2020 Paralympics won 8 gold, 5 silver and 6 bronze, taking 16th place in the team competition. For his services in training and motivating people with disabilities and success at the Paralympic Games in Tokyo, he was awarded the honorary title "Uzbekistan Republic of Khizmat Kursatgan sport ustozy".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him good health, success and all the best.