11 Sentyabr 2021 6692
Bugun oʻzbek va jahon dzyudosining yorqin vakillaridan biri Rishod Sobirov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Rishod Sobirov 1986-yil 11-sentyabr kuni Buxoroda tugʻilgan. Dzyudo boʻyicha Pekin-2008, London-2012 va Rio-2016 Olimpiya oʻyinlarining sovrindori. 2010-yil Tokio va 2011-yil Parijda oʻtkazilgan jahon chempionatida -60 kg vazn toifasida jahon chempioni, shuningdek, 2015-yil Astana (Nur-Sultan)da oʻtgan dunyo birinchiligining bronza medali sohibi. 2011-yil jahonning eng yaxshi dzyudochisi nomini qoʻlga kiritgan. Rishod Sobirovning mana shunday muvaffaqiyatlari davlatimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” va “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari, “El-yurt hurmati” ordenlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Rishod Sobirovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

11 Сентября 2021 6795
Сегодня один из ярких представителей узбекского и мирового дзюдо Ришод Собиров отмечает свой день рождения.
Ришод Собиров родился 1986 сентября 11 года в Бухаре. Призер Олимпийских игр по дзюдо в Пекине-2008, Лондоне-2012 и Рио-2016. Чемпион мира в категории -60 кг на чемпионатах мира 2010 года в Токио и 2011 года в Париже, а также бронзовый призер мирового первенства 2015 года в Астане (Нур-Султан). В 2011 году завоевал звание лучшего дзюдоиста мира. За эти успехи Ришод Собиров награжден нашим государством почетными званиями “заслуженный спортсмен Республики Узбекистан” и “Узбекистон ифтихори”, орденом “Эл-юрт Хурмати”.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ришода Собирова с сегодняшним днем рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.