5 Sentyabr 2021 4121
Toshkentda Qorabayir zotli otlarning birinchi milliy festivali va polo boʻyicha “Mustaqillik kubogi” boʻlib oʻtdi. 3 kun davom etgan musobaqada yurtimizning eng sara 10 jamoasi gʻoliblik uchun bahs olib bordi.
Bugun boʻlib oʻtgan hal qiluvchi bosqichda uchinchi oʻrin uchun “Nest One Qorabayir Milliy brendi” va Milliy Gvardiya jamoalari kuch sinashgan boʻlsa, bosh sovrin uchun “Chegarachilar” “Temir yoʻllari” jamoasi bilan raqobatlashishdi.
Uchinchi oʻrin uchun kechgan kurashda “Nest One Qorabayir Milliy brendi” 6:2 hisobida ustun kelib, raqibini katta farq bilan magʻlubiyatga uchratishga muvaffaq boʻldi. Final esa oʻz nomiga yarasha oʻta murosasiz va keskin kurashlarga boy kechdi. Yakunda 1 ta toʻp farqi bilan ustun kelgan “Chegarachilar” 5:4 hisobida ustun kelib, bosh sovrinni qoʻlga kiritdi.
Musobaqaning taqdirlash marosimida soʻz olgan mutasaddilar barchani Mustaqilligimizning 30 yilligi bilan muborakbod etib, polo sportining yurtimizda yanada rivojlanayotganini alohida taʼkidlab oʻtishdi. Shuningdek, bu kabi turnirlarni muntazam oʻtkazib, uni anʼanaga kiritish rejasi haqida toʻxtalishdi.

5 Сентября 2021 4157
В Ташкенте прошёл первый Национальный фестиваль лошадей породы Карабаир и «Кубок Независимости» по конному поло. В соревнованиях, которые длились три дня, принимали участие лучшие 10 команд страны.
Сегодня прошёл решающий этап, в котором за третье место боролись команды “Nest One Қорабайир Миллий бренди” и Национальной Гвардии, а за главный приз — «Чегарачилар» и “Темир йўллари”.
В игре за третье место “Nest One Қорабайир Миллий бренди” одержала победу с большим отрывом — 6:2. Следует отметить, что финал прошёл бескомпромиссно, где обе команды старались одержать победу. Однако, удача была на стороне «Чегарачилар». Им удалось решить исход поединка в свою пользу — 5:4.
В церемонии награждения выступили ответственные лица, которые поздравили с 30-летием Независимости Республики Узбекистан и отметили, что в последнее время конный поло заметно развивается в стране. Также, особо подчеркнуто, что планируется проводить такие турниры регулярно.