28-avgustdan 5-sentyabrga qadar Chexiya poytaxti Praga shahrida suv polosi boʻyicha yoshlar oʻrtasida jahon chempionati boʻlib oʻtadi. Ahamiyatlisi, mazkur musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etadi.
Bugun ushbu dunyo birinchiligida qatnashuvchi jamoamiz Chexiyaga yoʻl oldi. Vakillarimiz musobaqada “A” guruhidan oʻrin olgan boʻlib, unda Italiya, Xorvatiya, Rossiya va Argentina jamoalari bilan bahs olib borishadi. Jahon chempionatidagi ilk oʻyinimiz 28-avgust kuni rossiyalik suv polochilarga qarshi oʻtadi.

Our water polo players will take part in the World Championship
From August 28 to September 5, the World Youth Water Polo Championship will be held in Prague (Czech Republic). It is noteworthy that representatives of Uzbekistan will also take part in this competition.
Today, the participants of the competition left for the Czech Republic. Our water polo players are in group " A " and will compete with athletes from Italy, Croatia, Russia and Argentina. The first game of the representatives of Uzbekistan will be held on August 28 against Russian water polo players.