Muzaffar Abdurahmonov: “Davlat mukofoti sportchi va murabbiylarni yana-da ruhlantiradi”
Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida muvaffaqiyatli ishtirok etgan sportchi, murabbiy, shifokor va mutasaddi rahbarlarni yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirladi.
Mukofot olganlar orasida erkin kurash boʻyicha Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarining bronza medali sovrindori Bekzod Abdurahmonovning ham murabbiyi, ham akasi Muzaffar Abdurahmonov ham bor. U Prezident Farmoniga koʻra “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoniga loyiq koʻrildi.
“Avvalo, Prezidentimiz Shavkat Miromonovichga biz sportchi va murabbiylarga koʻrsatayotgan eʼtiborlari uchun barcha sport kurashchilari oilasi nomidan rahmat aytmoqchiman. Biz uchun kutilganidan ham aʼlo darajada gʻamxoʻrlik koʻrsatildi. Bu sportchi va murabbiylarni yana-da ruhlantiradi, yangi gʻalabalar sari undaydi. Ochigʻi, Bekzod bilan Tokio gilamlarida oltin medalni qoʻlga kiritishni niyat qilgandik. Endi bu sport, unda shunday kutilmagan natijalar boʻlib turadi. Ayniqsa, Olimpiya oʻyinlari boshqa musobaqalardan shunisi bilan ham farqlanadi. Nasib qilsa, Parij-2024 Olimpiadasida oliy orzumizni roʻyobga chiqaramiz. Buning uchun astoydil harakat qilamiz. Mashgʻulotlarni allaqachon boshlab yuborganmiz. Oldinda ikki oydan soʻng oʻtkaziladigan jahon chempionati, kelasi yili Xitoyda oʻtajak Osiyo oʻyinlari bor. Bu musobaqalarda ham faqat chempionlik uchun kurashamiz”, – deydi Muzaffar Abdurahmonov.

Muzaffar Abdurakhmanov: "The state award inspires athletes and coaches even more"
As you know, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev presented high state awards to athletes, coaches, doctors and officials who successfully participated in the Olympic Games in Tokyo.
Among the awardees was the coach and brother of the bronze medalist of Tokyo 2020 in freestyle wrestling Bekzod Abdurakhmanov-Muzaffar Abdurakhmanov. By presidential decree, he was awarded the honorary title "Uzbekiston Republikasida hizmat kyrsatgan sport ustozi".
"First of all, I want to express my great gratitude to our President Shavkat Miromonovich on behalf of the family of sports wrestlers for the attention paid to athletes and coaches. Our achievements were highly appreciated, such attention is very motivating and inspires athletes and coaches, encourages them to new victories. To be honest, Bekzod and I wanted to win a gold medal in Tokyo. But this is a sport, there are also unexpected moments. Especially, the Olympic Games are very different from other competitions. I hope that at the Olympics in Paris we will be able to realize our dream. We will try very hard. Training has already begun, the World Cup and the Asian Games are waiting for us next year. In these competitions, we will go to the carpet only for the title of champion, " Muzaffar Abdurakhmanov said.