Saken Polatov Oʻzbekiston terma jamoasi bokschilari bilan uchrashuv oʻtkazdi
Tokio-2020 Olimpiadasi oʻz nihoyasiga yetdi. Demak, bizda yangi sikl boshlandi. Olimpiada yakuniga yetgach, oʻz-oʻzidan navbatdagi musobaqalarga tayyorgarlik boshlab yuborildi. Oʻzbek bokschilarini oldinda koʻplab musobaqalar kutib turibdi.
Bugun navbatdagi musobaqalar oldidan MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov terma jamoamiz aʼzolari bilan uchrashib, ular bilan suhbatlashdi.
Yigʻilish davomida endilikda terma jamoada ishni tashkil etishda kiritiladigan oʻzgarishlar, oldindagi rejalar va boshqa masalalar gaplashib olindi. Yigʻilish davomida federatsiya rahbari barcha uchun imkoniyat borligi haqida gapirdi.
«Endilikda terma jamoa tarkibi bir necha mutaxassisdan tashkil topgan murabbiylar kengashi qaroriga koʻra aniqlanadi. Terma jamoa uchun yigʻinlar soni koʻpaytiriladi. Barchangizda oʻz oldingizga qoʻygan maqsadingiz bor. Unga erishish uchun esa faqat va faqat mehnat qilishingiz lozim. Bu yerda oʻtirgan barcha bokschilar Parij-2024 Olimpiadasi, jahon chempionatlari uchun potensial nomzod hisoblanishadi. Sizdan talab qilinadigani faqat intizom va mehnat. Musobaqalarga kim kuchli boʻlsa oʻsha boradi. Tarkib tanlashda nomlarga qarab oʻtirmaymiz. Barchada imkoniyat bor. Shuni his qilishingizni istardimki, muhtaram yurtboshimiz Shavkat Miromonovichning boksga eʼtiborlari boshqacha. Biz ushbu eʼtiborga yuksak natijalarimiz bilan javob qaytarishimiz lozim», – dedi Saken Polatov.
Yigʻilish davomida shuningdek, kengaytirilgan tarkib aniqlab olingani maʼlum qilindi. Bu yil oʻtadigan jahon chempionati 13 ta vazn toifasida oʻtkazilishi yana bir bora eslatib oʻtildi. Uchrashuvda terma jamoamiz sardori Bahodir Jalolov va yana bir necha bokschilarimiz soʻzga chiqib, oʻz fikrlarini bildirib oʻtishdi.

17 Августа 2021 4905
Завершились Токийские Олимпийские игры. А это значит что начался новый цикл. После Токио-2020 началась подготовка к очередным соревнованиям. Впереди узбекских боксёров ожидают много турниров.
Сегодня, перед началом этих соревнований, первый заместитель руководителя федерации бокса и заместитель председателя НОК Узбекистана Сакен Полатов встретился с представителями сборной и побеседовал с ними.
Во время встречи обсуждались изменения, которые будут внедрены в работе со сборной, планы на будущее и другие важные моменты. Также, руководитель отметил, что у каждого боксёра имеется шанс.
«Теперь состав сборной будет определяться по решению тренерского штаба, состоящего из нескольких специалистов. Будет увеличено количество учебно-тренировочных сборов. У каждого из вас есть цель. И чтобы этого добиться, нужно усердно потрудиться. Все боксёры, которые присутствуют здесь — потенциальные кандидаты на Парижскую Олимпиаду 2024 года, а также на чемпионаты мира. Все, что от вас требуется, — это дисциплина и трудолюбие. На соревнованиях будут участвовать сильнейшие. При выборе боксёра, мы не смотрим на ваши имена. У каждого есть шанс. Я хотел, чтобы вы чувствовали, что наш Уважаемый Президент уделяет особое внимание боксу. Мы должны отвечать на это только победами», — сказал Сакен Полатов.
В ходе встречи также было сообщено, что уже известны имена представителей расширенного состава. Также упомянули, что в этом году на чемпионате мира будут действовать 13 весовых категорий.
На встрече выступили лидер нашей сборной Баходир Жалолов и ещё несколько боксёров, которые выразили своё мнение.