Diyorbek Oʻrozboyev va Nozima Qayumovani tabriklaymiz!
Bugun mahoratli dzyudochimiz Diyorbek Oʻrozboyev va para-atletikachimiz Nozima Qayumova oʻz tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Diyorbek Oʻrozboyev 1993-yil 17-avgust kuni tugʻilgan. Dzyudo boʻyicha Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari va 2017-yil Budapeshtda oʻtgan jahon chempionatining bronza medali sohibi. 2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlarida terma jamoamiz hisobiga oltin medal keltirgan. “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni sohibi.
Nozima Qayumova 1992-yil 17-avgust kuni dunyoga kelgan. Para-yengil atletikaning F13 toifasida nayza uloqtirish boʻyicha yurtimiz sharafini himoya qiladi. 2016-yil qator Gran-pri va boshqa nufuzli musobaqalarda, shuningdek, Braziliyada oʻtgan Paralimpiya oʻyinlarida oltin medalni qoʻlga kiritgan. 2017-yil jahon chempionatida kumush medalga sazovor boʻlgan. 2019-yilgi dunyo birinchiligida qayd etgan uchinchi natija unga Tokio-2020 Paralimpiya oʻyinlari yoʻllanmasini ham taqdim qilgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Diyorbek Oʻrozboyev va Nozim Qayumovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Dierbek Urazboev and Nozima Kayumova!
Today, our famous judoka Dierbek Urazboev and the representative of the national team of Uzbekistan in para-athletics Nozima Kayumova celebrate their birthday.
Dierbek Urazboev was born on August 17, 1993. He performs in the weight category -60 kilograms.
Bronze medalist of the Rio 2016 Olympics and the 2017 World Championships in Budapest. In 2018, he won a gold medal at the Asian Games. The owner of the honorary title "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan".
Nozima Kayumova was born on August 17, 1992 in Namangan. He performs in the category F13 in the direction of the javelin throw. At the 2016 Grand Prix competition in the UAE, she won a gold medal. At the 2016 Paralympic Games in Rio de Janeiro, she became a gold medalist. In the 2017 World Championship, she was awarded a silver medal. At the 2019 World Championships, she won a bronze medal.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday children on their birthday, wishes them good health and success.