Fabio Kannavaro: “Futbolchilarim bilan gʻururlanaman”
Kolumbiyaga qarshi uchrashuvdan keyin Fabio Kannavaro ishtirokida matbuot anjumani oʻtkazildi. Unda jamoamiz bosh murabbiysi quyidagi fikrlarni bildirib oʻtdi:
“Uchrashuv qiziqarli oʻtdi. Ikkinchi boʻlimda biz oʻyinni oʻzgartirishga erishdik. Chap qanotdan imkoniyatlar yaratdik. Oʻyin nazoratini oʻz qoʻlimizga olishga harakat qildik.
Avvalambor, biz Oʻzbekistonni butun dunyoga ijobiy namoyish etish uchun bu yerga keldik. Men doim jamoamga oʻyin davomida faol harakat qilish kerakligini aytib kelaman. Kolumbiya singari jamoalarga qarshi oʻynash, toʻpsiz harakat qilish osonmas. Umuman olganda, ikkinchi boʻlimda yaxshi harakat qildik, biroq afsuski gol oʻtkazib yubordik.
Biz bu stadionda oʻtgan ushbu oʻyinni eslab qolamiz. Chunki bu tarixiy oʻyin. Biz Jahon chempionatidamiz. Bugungi oʻyin biz uchun yaxshi boʻldi, deb ayta olaman. Xatolar boʻldi, ular ustida ishlaymiz.
Futbolchilarim bilan gʻururlanaman. Ular yaxshi harakat qilishdi. Bugun qiyin oʻyin boʻldi. Bunday stadionda, muxlislar qarshisida oʻynash oson emas. Lekin bu sizga koʻproq motivatsiya berishi ham mumkin”.

Фабио Каннаваро: «Я горжусь своими футболистами»
После матча против сборной Колумбии состоялась пресс-конференция с участием главного тренера сборной Узбекистана Фабио Каннаваро.
«Матч получился интересным. Во втором тайме нам удалось изменить ход игры. Мы создавали опасные моменты через левый фланг и старались взять игру под свой контроль.
Прежде всего, мы приехали сюда, чтобы достойно представить Узбекистан всему миру. Я всегда говорю своей команде, что на протяжении всего матча необходимо действовать активно. Играть против такой сборной, как Колумбия, и выполнять большой объём работы без мяча довольно непросто. В целом во втором тайме мы сыграли хорошо, однако, к сожалению, пропустили гол.
Этот матч на данном стадионе останется в нашей памяти, потому что он стал историческим. Мы участвуем в чемпионате мира. Считаю, что сегодняшняя игра стала для нас хорошим опытом. Ошибки были, и мы обязательно будем над ними работать.
Я горжусь своими футболистами. Они показали хорошую игру. Сегодня был очень сложный матч. Выступать в таком стадионе при такой поддержке болельщиков нелегко. Но подобная атмосфера может стать дополнительной мотивацией».