Srechko Katanes: “Biz oʻz uyimizda oʻynaymiz va faqat gʻalaba uchun harakat qilamiz”
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Srechko Katanes ertaga start oladigan JCh-2026 saralashining 3-bosqichidan avval quyidagi fikrlarni bildirib oʻtdi:
“Jamoamizda hammasi yaxshi va barcha yigitlar oʻyinga tayyor. Kechagi mashgʻulotlardan keyin bu fikrim yana bir karra oʻz isbotini topdi. Biz oʻz uyimizda oʻynaymiz va faqat gʻalaba uchun harakat qilamiz. Jamoa bilan 3 yildan beri birga ishlayapmiz. Allaqachon bir ritmga tushib boʻlganmiz. Yigitlar men nima istashimni yaxshi bilishadi. Bir narsani taʼkidlab oʻtgan boʻlar edimki, nimanidir qattiq istashning yaxshi oqibatlarga olib kelmasligi ehtimoli bor. Oʻzbekiston terma jamoasining shu paytgacha Jahon chempionatiga yoʻllanma ololmagani bosimni haddan ziyod oshirib yuborishi mumkin. Ertaga eng yaxshi oʻyinimizni koʻrsatishga harakat qilamiz va qadam-baqadam JCh yoʻllanmasi sari ildamlab boramiz”.

Сречко Катанец: "Завтра постараемся показать свою лучшую игру"
Главный тренер национальной сборной Узбекистана по футболу Сречко Катанец перед 3 этапом отборочного турнира ЧМ-2026 выразил своё мнение.
"Все ребята готовы к предстоящей игре, у нас всё хорошо. После вчерашних тренировок мы в этом убедились ещё раз. Мы сыграем у себя дома и максимально будем стараться завоевать победу. Мы с командой работаем на протяжении 3-х лет и уже имеем определенный ритм. Ребята знают, чего я хочу. Единственное, что хотелось бы подчеркнуть: что когда человек очень сильно чего-то ждёт, то его ожидания не всегда совпадают с реальностью. Тот факт, что сборная Узбекистана до сих пор не прошла квалификацию на чемпионат мира, может усилить давление. Завтра мы постараемся показать свою лучшую игру и шаг за шагом будем идти к чемпионату мира", - отметил главный тренер.