Toshkentda o'tayotgan qilichbozlik bo'yicha yoshlar o'rtasidagi Osiyo chempionati o'zining hal qiluvchi pallasiga kirdi. Bugun sportchilarimiz jamoaviy dasturda bahs olib borishdi.
E'tiborlisi, bugungi dasturdan o'rin olgan barcha yo'nalishda qilichbozlarimiz final yo'llanmasini qo'lga kiritishdi. Yigitlarimiz sablya dasturida qozog'istonlik raqiblarini 45:19 hisobidagi katta ustunlik bilan dog'da qoldirishdi. Afsuski, qizlar o'rtasidagi sablya (44:45) hamda yigitlar o'rtasidagi shpaga (43:45) dasturlarida kichik hisoblarda imkoniyatni boy berib qo'ydik.

Продолжается определение лучших молодых фехтовальщиков Азии
Проходящий в эти дни в Ташкенте молодёжный чемпионат Азии по фехтованию подходит к своему завершению. Сегодня представители узбекской школы фехтования продемонстрировали свои возможности в командной программе.
Примечательно, что все отечественные спортсмены, выступавшие в сегодняшний состязательный день, завоевали путёвки в финал. Наши саблисты одолели соперников из Казахстана с крупной разницей в счёте, 45:19. К сожалению, в женской части состязаний на сабле (44:45) и шпаге среди юношей (43:45) представители Узбекстана уступили оппонентам.