“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Bugun Buxoroda hududiy bosqich yakunlandi
“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining 2-bosqich bahslari nihoyasiga yetib bormoqda. Bugun 8 hududda bellashuvlar tashkil etildi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Surxondaryo viloyatlarida badiiy gimnastika boʻyicha gʻoliblar aniqlangan boʻlsa, Xorazm, Namangan va Fargʻona viloyatlarida yosh charm qoʻlqop ustalari ringga koʻtarilishdi. Samarqandda esa yengil atletika bahslari oʻtkazildi.
Andijonda boks va sport kurashlari boʻyicha bellashuvlar tashkil etildi. 3x3 basketbol musobaqasi bilan Buxoro viloyatida 2-bosqichdan oʻrin olgan musobaqalar yakuniga yetdi.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: сегодня в Бухаре завершился областной этап
Соревнования второго этапа проекта «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» подходят к завершению. Сегодня по всей Республике прошли поединки сразу в 8 регионах.
В Республике Каракалпакстан и Сурхандарьинской области определились победители в художественной гимнастике, а в Хорезмской, Наманганской и Ферганской областях на ринг вышли юные боксёры. В Самарканде состоялись состязания по лёгкой атлетике.
В Андижане прошли поединки по боксу и спортивной борьбе. А в Бухарской области соревнования второго этапа завершились турниром по 3х3 баскетболу.